ZN.SK
Netflix

Streamovacia služba Netflix: kde ho nájdeme a ako sa pripojiť?

Netflix and chill, zaužívané heslo, ktoré v momentálnej karanténe nabralo nový zmysel. Vďaka tejto platforme si človek vie vyplniť voľný čas rôznymi alebo seriálmi…

Netflix and chill, zaužívané heslo, ktoré v momentálnej karanténe nabralo nový zmysel. Vďaka tejto platforme si človek vie vyplniť voľný čas rôznymi alebo seriálmi, ktoré sa na Netflixe nachádzajú. Ale ako sa dostať na Netflix a ako ho využívať?

Kde nájdeme Netflix a ako sa pripojiť?

Netflix je platforma, ktorej aplikáciu je možné nájsť takmer v každom „smart“ televízore. Už aj niektoré ovládače od TV majú od výrobcu tlačidlo Netflix priamo zabudované. Pokiaľ však túto aplikáciu v TV nenájdeme sú samozrejme aj iné možnosti. Sledovateľný je aj na počítači, alebo na telefóne. Buď cez stiahnutú aplikáciu, alebo cez prehliadač Google Chrome alebo Firefox Mozilla.

Netflix

foto: Netflix aplikácia v mobile, autor: Anna Zahumenská

Cenové hladiny a rozhranie

Streamovacia služba má momentálne tri rôzne možnosti prístupu. Prvým je členstvo „Basic“ alebo teda základné, platí sa za neho mesačne najnižšia suma a to 7,99€ mesačne, tento balíček ponúka niečo horší obraz ako HD a premietanie Netflixu iba na jednom zariadení. Druhým balíčkom za 9,99€ mesačne je balíček „Standard“, ktorý na rozdiel od balíčku „Basic“ ponúka premietanie Netflixu na dvoch zariadeniach a HD kvalitu obrazu. Posledným balíčkom v ponuke je balíček „Premium“ za 11,99€, tento prístup má najkvalitnejší obraz a to ultra HD a premietanie sa môže uskutočňovať až na štyroch zariadeniach naraz. Samozrejme, táto platforma ponúka vyskúšanie na 30 dní zdarma, následne si môžeme vybrať jednu z týchto troch možností, ktorá nám najviac vyhovuje. Platbu vykonáme cez svoju kartu, z ktorej nám každý mesiac automaticky stiahnu peniaze za možnosť, ktorú si vyberieme.

Netflix

foto: Netflix rozhranie na televízore, autor: Anna Zahumenská

Netflix je veľmi „user friendly“, po prvom zapnutí používateľovi ponúkne seriály a filmy, ktoré sa na Slovensku alebo v danej lokalite, kde Netflix pozeráte, tie najlepšie filmy a seriály. Akonáhle začnete pozerať nejaký seriál, ponúkne vám žánrovo veľmi podobné tipy na filmy alebo ďalšie seriály. Má veľmi širokú škálu ako seriálov tak aj filmov. Obsahuje aj slovenskú alebo českú produkciu.

Netflix objavil skryté kvality seriálu La Casa de Papel

Španielsky seriál La Casa de Papel, bol vysielaný len na území Španielska, netešil sa však veľkej obľube, natočili dve série, pri prvých epizódach boli pozretia naozaj vysoké no postupne začali klesať, seriál sa skončil. Producentom však prišla možnosť zaradiť La Casa de Papel do katalógu Netflixu a akonáhle sa tam tento seriál dostal, začala jeho sledovanosť rásť vysokou rýchlosťou a momentálne je jeden z najpozeranejších na celom svete, pribudli ďalšie dve série, ktoré už produkoval priamo Netflix a La Casa de Papel akoby zažilo znovuzrodenie vďaka tejto platforme.

Netflix vo svete

História Netflixu sa začala písať v roku 2009 a od roku 2014 začal expandovať do celého sveta. Spoločnosť začala natáčať vlastné seriály a filmy, za ktoré získala aj tiež rôzne filmové ocenenia. V tomto roku má Netflix už 182 miliónov predplatiteľov na celom sveta a tento počet neustále. Aj vďaka svojej jednoduchosti, narastá.

Pripravila Anna Záhumenská

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu