ZN.SK
Vlasy

Najlepšie domáce recepty proti vypadávaniu vlasov

Vypadávajú vám vlasy viac ako by mali a vy ste už vyskúšali snáď všetky dostupné prípravky? Čo tak vyskúšať overené domáce recepty alebo liečivé účinky rastlín?

Zľavy na wellness pobyty

Vypadávajú vám vlasy viac ako by mali a už ste vyskúšali snáď všetky dostupné prípravky? Venovať sa príčinám vypadávaniu vlasov určite treba. Čo tak vyskúšať overené domáce recepty alebo liečivé účinky rastlín? Existujú rastliny, ktoré vďaka svojim regeneračným účinkom prekrvujú vlasovú pokožku a tým znižujú vypadávanie vlasov. Skúste vyskúšať niektoré domáce recepty a sami uvidíte výsledky.

Vlasy

1. Bylinné odvary proti vypadávaniu vlasov

Žihľavový odvar

Žihľava má množstvo liečivých účinkov, napríklad prekrvenie vlasových korienkov, zvyšuje aktivitu vlasových folikulov. Vďaka tomu urýchľuje rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu. Vlasy sú silnejšie a zregenerované. Obsahuje vitamíny A,B,C, magnézium, železo a mnoho iných podporných látok.

Lopúchový odvar

Lopúch je výnimočný vďaka svojmu prízemnému rastu a obrovským listom. Dodnes sa používa vo vlasovej kozmetike. Listy lopúcha obsahujú bielkoviny, tuky, polysacharidy, inulín, silice, živice, kyselinu palmovú a stearovú, kyselina askorbová, vápnik, horčík a draslík.

mastné vlasy

2. Priaznivé účinky olejov na vlasy

Kokosový olej

Kokosový olej povzbudzuje rast a tvorbu nových vlasov a regeneruje poškodené a suché. Zabraňuje, aby sa vlasy štiepili a lámali. Jeho pravidelným používaním sú vlasy silnejšie, pôsobia zdravo, sú hustejšie a krásne sa lesknú. Kokosový olej preniká hlboko do vlasu, presnejšie až do kutikuly a tak je vlas regenerovaný aj zvnútra.

Argánový olej

Argánový olej je lisovaný z plodov orecha arganu. Prezývaný je aj ako tekuté alebo marocké zlato vďaka jeho silným regeneračným účinkom na kožu, nechty a vlasy. Na kožu má antibakteriálne a protizápalové účinky. Taktiež podporuje rast vlasov a zabraňuje jeho vypadávaniu. Vlas regeneruje a spevňuje ho. Jeho hlavnou výhodou je, že na rozdiel od iných olejov vlasy toľko nezamasťuje.

Ricínový olej

Pre svoje široké využitie je známy nielen na kozmetické využitie. Pri vlasových kúrach sa najčastejšie využíva jamajský čierny ricínový olej. Povzbudzuje rast nových vlasov, hydratuje, vyživuje a regeneruje ich. Vlasy sú vďaka nemu silnejšie, hrubšie a zdravšie. Zabraňuje ich nadmernému vypadávaniu. Vyživuje suchú pokožku a zabraňuje tvorbe lupín.

Vypadávanie vlasov vo všeobecnosti

Vypadávanie vlasov mnoho ľudí nerieši tak, ako by sa riešiť malo. V prvom rade je vhodné navštíviť kožného lekára so žiadosťou o pomoc. Vypadávanie vlasov často krát ovplyvňuje životospráva, ale aj hormonálna nerovnováha, prípadne môže byť prejavom škodlivých látok v tele. V niektorých prípadoch môže byť signalizáciou vážnych ochorení. Je preto naozaj vhodné po všimnutí výrazného vypadávania navštíviť lekára dermavermatológa (kožnú ambulanciu) s ťažkosťami spojenými s vypadávaním vlasov.

Aj lekár môže priniesť dôležité poznatky o možných príčinách. Bojovať s vypadávaním vlasov sa dá ľahšie práve tak, že sa nájde príčina a bojuje sa priamo proti nej.

Mohlo by zaujímať tiež:


Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu