Na alkoholovú opicu s dvoma zbraňami: zaberie horčík a voda - Zaujímavé novinky ZN.SK

Na alkoholovú opicu s dvoma zbraňami: zaberie horčík a voda

Alkoholové radovánky sú vecou životného štýlu. Pre niekoho pravidelného, pre iných sporadického, či vzácneho. Je skôr frajerina nepoznať tieto záležitosti, hoci dnešní aj nedávni mladí si myslia práve opak. Pri alkoholovom opojení dostáva zabrať nervová sústava, aj vnútorné orgány.

Na alkoholovú opicu zaberá horčík a voda

Nebezpečné účinky alkoholu badať, keď nastávajú v zmene správaní orgánov a v zmene správania samotného človeka. Horšie je aj to, keď tento zlyhávajúci pocit človeka teší. Hoci možno vie, aké následky bude mať. Ráno potom rieši bolesti hlavy a nevoľnosť. Zvracanie môže pomôcť zbaviť sa toho, čo telo nevie stráviť v hornej tráviacej sústave a neprešlo do čriev a mechúra. Zopár rád reálnej pomoci sa však zíde vždy. Článok uvádza tentoraz dve dôležité zbrane v boji s opicou.

  • Oveľa viac zbraní a taktiež vysvetlenie, čo to alkoholová opica vlastne je, nájdete v novšom článku.Ide následne už o podrobnejšie vysvetlenie fungovania opice a uvádza dôležitú informáciu o individuálnosti toho, čo na koho zaberá.

Ako poraziť alkoholovú opicu dvoma zbraňami

Pravidlo č. 1. – voda

Aby sa mohlo telo zbaviť zvyškového alkoholu, potrebuje mať dostatok vody. Alkohol vás jej však zbavil. Potrebuje však aj minerály. Práve bolesti hlavy a nevoľnosť sú spôsobené aj nedostatkom vody a vyprchajúcim účinkom alkoholu na mozog. Odvodnený mozog stojí za bolesťami hlavy. Dodajte preto telu dostatok minerálnej vody. V amerických filmoch veľmi radi podávajú osvedčenú klasiku, slepačí vývar. Rýchly recept si spravíte aj sami. Doprajte si bujón, rýchlo pripraviteľný s rozbitým vajíčkom. Rýchlejšia polievka neexistuje.

Pravidlo č. 2. – horčík

Najdôležitejší minerál vhodný na alkoholovú opicu je horčík. Alkohol ho totiž ničí a z vášho tela dostane rýchlejšie, než hocičo iné. Horčík, alebo tiež inak Magnézium, si doprajte pred oslavou, alebo ráno počas opice. Stačí pritom aj magnézium v tabletách v lekárenskom predaji. Nedostatok horčíka môže spôsobovať pocit bolestí celého človeka, bolesti nervovej sústavy, precitlivenosť, triašku, búšenie v hlave a jeho doplnenie pomaly vracia všetko do normálu.

4/5 - (24 votes)
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.