ZN.SK
Most-hid-madarsky-billboard

Most-Híd vôbec nepotrebuje Slovákov a znova ignoruje zákony

Pre blížiace sa voľby na nás vyskakuje z každej strany nejedna tvár politikov, ktorých záujem o nás obyčajných ľudí (skutočných obyčajných ľudí) vidieť najvýraznejšie práve v intervale každých 4 rokov. V hlavnom meste Slovenska však očakávate, že ak sa vám politici prihovárajú, prihovárajú sa v slovenčine. Politická strana Most-Híd však opakovane dokazuje a vlastne aj prezentuje, kde má presne slovenské zákony o jazyku, kde má nemaďarských Slovákov a kde sa nachádza ich záujem o to, aby ich heslá boli vôbec Slovákom zrozumiteľné. Billboardy, ktoré sú výhradne pre maďarskú menšinu tak môžu obsahovať čokoľvek, s čím napríklad nemaďarsky hovoriaci Slovák nemusí súhlasiť.

Most-hid-madarsky-billboard

Naschvál ignorantskí voči Slovákom?

Názor na to, ako veľmi Most-Híd naozaj stojí o Slovákov si môže urobiť každý z billboardov v centre a aj okolí Bratislavy. Tie v absolútne čistej maďarčine bez slovenského slova možno ešte stále niekde nájdeme. Tie, ktoré vyslovene urážajú štátny jazyk nemajú značnú časť preloženú. To, čo je na Most-Híd ironické je prvé slovo v názve politickej strany v slovenčine. Všetko ostatné už nemá takú prioritu a slovenčina akoby bola potrebná len na oko. Obrovské maďarské texty sú to jediné, čo pri cestách vidíte. To, čo tým chceli povedať, ak vôbec nájdete preložený text aj do slovenčiny, nájdete tak drobné, ako skryté podmienky mobilného operátora v televíznej reklame, či v reklamách na lieky texty o vedľajších účinkoch. Ďalšou zvláštnosťou je fakt, že to strana robí opakovane napriek problémom, ktoré za to má. Buď poriadne nekomunikujú s grafickými dodávateľmi, alebo majú naozaj Slovákov na chvoste záujmov a ignorujú aj fakt, že zopár naschválov nakoniec škodí strane samotnej.

Odôvodnenie
Tento článok nie je antikampaňou a ani zaplatený akoukoľvek inou stranou. Je reakciou na fakt, že pri pohľade na tento billboard by možno Slovákov, ktorí bývajú v bytovke za ním, v bytovke pred ním a po celej širokej ulici, zaujímalo, čo vlastne znamená ten biely nápis. Ide o tvar používajúci SZLOVÁKIÁNAK. Ide o verbovanie do povstania proti Slovákom, o výsmech zo slovenskej kultúry, či sľubovanie dvojnásobných platov pre slovenských pracujúcich? Nie sme jediní vytočení zo zakódovaného obsahu billboardu, čo bolo spúšťačom reakcie danej na „papier“.

námet a foto: Dávid

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu