ZN.SK
Sea Hero Quest

Mobilná hra proti demencii? Telekom podporuje hru Sea Hero Quest

Zaujímavý projekt pripravili vývojári v spolupráci s Telekomom. Interaktívnu hru Sea Hero Quest, ktorej hranie má pomôcť odborníkom a vedcom v skúmaní ľudskej demencie.

Zaujímavý projekt pripravili vývojári v spolupráci s Telekomom. Interaktívnu hru Sea Hero Quest, ktorej hranie má pomôcť odborníkom a vedcom v skúmaní ľudskej demencie. Hoci to znie podivne najmä preto, že hráči hry nie sú v skutočnosti ľudia trpiaci demenciou, ale mladí ľudia so znalosťami ovládania a fungovania technológií, v skutočnosti ide o vynikajúci nástroj, akým odborníci získali o mnoho viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Inštalovateľný je na dotykových telefónoch so systémom Android alebo iOS.

Sea Hero Quest

Hraním poskytujeme cenné informácie

Projekty, ktoré sľubujú pomoc ostatným, nie sú vo svete ničím výnimočným. S takouto masívnou podporou sa však stretávame po prvý krát. Zapojenie Telekomu mu v tomto prípade vie priniesť imidž pomocníka, prináša príležitosť pre vývojárov a práve vyšší kapitál vložený do podpory aplikácie prinesie to správne PR, záujem médií a hlavne záujem ľudí. Hráči rôznej vekovej generácie sa môžu zapojiť do hrania a ovládania hry. Príbeh odohrávajúci sa na mori plavením sa na malej rybárskej lodi pozostáva z plnenia jednoduchých misií. Práve ovládanie hry a záznam reakcií pri jej hraní vytvára databázu reakcií a fungovania ľudskej mysle. Všetci hráči na svete tak vytvoria rozsiahlu databázu poznatkov o reakciách ľudí a nie sú preto nutné laboratórne podmienky a reakcie vybraných „pokusných“ ľudí. Veľmi pekná počítačová animácia, ktorá sa kvalitatívne hodí pokojne aj do animovaného filmu však zostane zatiaľ len hrou. Pritom je to škoda. Príbeh a postavičky by mohli tvoriť inšpiratívny film oveľa dlhší, ako len netradične dlhá minútová reklama.

Výborný výklad nájdete na videu:

Oficiálne stránky hry: http://www.seaheroquest.com/

Demencia postihnuje ľudí po 60 roku života čoraz viac. Neexistuje liek a ani šanca zastaviť postup ochorenia, ktoré svoj stav rapídne zhoršuje a končí smrťou. Práve tento výskum má priniesť výsledky, ktoré môžu výrazne prispieť k poznaniu ľudskej hlavy.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu