LOVEnie, česká romantická vyšla na DVD. Čím zaujme? - ZN.SK

LOVEnie, česká romantická vyšla na DVD. Čím zaujme?

Noviniek medzi DVD a BD pribúda neustále a vždy si medzi nimi nájde každý to svoje. České komédie, hovorme si čo chceme, patria medzi populárny žáner na DVD ako aj v televíznom vysielaní. Svedčí o tom sledovanosť azda každej jednej, ktorá sa objaví. V prípade nedávnej novinky v kinách s názvom LOVEnie môžeme hovoriť o pomerne úspešnom filme. Pre slovenských návštevníkov kín bol film určitou istotou. Vyšiel totiž trailer, ktorý dal jasne najavo o čom film bude a tak sme nemuseli veľmi hádať, či byť sklamaní. Okrem toho, pre nejedného diváka bola prítomnosť Evy „Evelyn“ Kramerovej zárukou, že nemôže isť o vážny žáner, ale o komédiu.

LOVEnie dvd

Distribútorom filmu je filmová spoločnosť BONTONFILM, ktorá ho celkom rýchlo po odpremiérovaní v kinách uviedla aj na DVD. A keďže v našej redakcii máme radi DVD a radi si ich rozbalíme, pozrieme a otestujeme, predstavíme aj toto konkrétne.

DVD LOVEnie

LOVEnie má zaujímavý názov. Kým v češtine má zaujímavý tvar, v slovenčine má slovíčko „nie“ na konci ešte svoj vlastný význam, ktorý v Čechách nemá…  o to tu však nejde. DVD vychádza s 5.1 zvukom a 2.0 v češtine s českými a anglickými titulkami. Vzhľadom na herecké obsadenie, ktoré sa ani nesnaží slovenčinu nijako dabovať do češtiny je však film skôr česko-slovenský. V hlavnej úloh esa predstavuje Ester Geislerová ako Eliška. Ústredná postava nie je nijako výrazne recyklovaná z iných filmov, čo potom nepôsobí rušivo. Aj film má svoje vizuálne kvality a hudbu, pri ktorej nejde divák zošalieť. Film patrí medzi oddychové, nenáročné a dokáže diváka aj zabaviť. Tak prečo nie?

DVD obsahuje aj bonusy. Súčasťou je videoklip LOVEnie, niekoľko nepodarených záberov pri nakrúcaní a fotogaléria z nakrúcania. Celkovo trvá 105 minút. Hlavným výrobným partnerom bola TV Nova, čo znamená, že film sa môže čoskoro objaviť v českom televíznom vysielaní. Na Slovensku mal film mediálneho partnera TV Markíza, čo tiež napovedá, že sa film môže skôr objaviť aj v jej vysielaní.

Film sa dá zakúpiť aj priamo na BUX.sk

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Kód 7, Jozef Banáš
Kód 7, očakávaná kniha Jozefa Banáša už 26. septembra

Warcraft film
Premiéra veľkolepého filmového sveta Warcraft už 9. júna

Stredoveké dni, stredovek a historický festival
Stredoveké dni v Hlohovci v Zámockej záhrade 24. – 25. 6. 2017

Zavrieť