ZN.SK
Rezanie ľadu a skladovanie pre chladenie v New Hamsphire

Tradícia rezania ľadu v americkom Rockywold-Deephaven Camps

Rockywold-Deephaven Camps v americkom štáte New Hampshire je rezort s ubytovaním na brehu jazera Squam Lake. Každú zimu, keď to dovolia podmienky na hladine jazera…

Rockywold-Deephaven Camps v americkom štáte New Hampshire je rezort s ubytovaním na brehu jazera Squam Lake. Každú zimu, keď to dovolia podmienky na hladine jazera, sa oživuje stará tradícia výroby ľadových kociek. Tie ďalej slúžia na chladenie v miestnych drevených chladničkách. V čase, keď nachádzajú využitie moderné technológie a elektrické spotrebiče, sa v prípade oddychového resortu Rockywold-Deephaven ťaží z pôvodného kultúrneho dedičstva. Z jazera pritom vyrežú s presnými rozmermi viac ako dve stovky ton zamrznutej vody.

Rezanie ľadu a skladovanie pre chladenie v New Hamsphire

Video:

Zámerne sa oživuje tradícia vyrezávania ľadových kociek na zamrznutom jazere, ťahanie narezaných kociek a ich prenášanie do skladu, takzvaného „ľadového domu“ (Ice House). Počas jari a leta tieto ľadové kocky používajú do drevených zaizolovaných chladničiek, vďaka čomu je možné použiť chladničku fungujúcu rovnako, ako pred sto rokmi. Toto, ako aj iné detaily pritom oceňujú najmä návštevníci.

Rezanie ľadu a skladovanie pre chladenie v New Hamsphire

Dovolenkový rezort ako z amerického filmu

Rockywold-Deephaven vzniklo spojením dvoch rezortov Rockywold z roku 1901 a Deephaven z roku 1897. Obe ležia pri miestnom jazere, ponúka vlastné chatky, vlastné služby a tešia sa mimoriadnej obľúbenosti u amerických rodín, ktoré navštevujú rezort celoročne a pravidelne. V celom areáli sú poskytované viaceré služby, aktivity pre rodiny, no zaujímavé je najmä celé okolie a vybavené drevených chatiek, ktoré v mnohom pripomínajú chatkové bývanie na brehu jazera ako z amerických filmov a komédií.

Oficiálne stránky: https://www.rdcsquam.com/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu