Kompletný Krstný otec v špeciálnej knihe s priestrelom

Kompletný Krstný otec v špeciálnej knihe s priestrelom

Milovníci neobyčajných kníh s pridanou hodnotou a zároveň milovníci kultového príbehu dona Vita Carleoneho, slávneho Krstného otca, si nemôžu nechať ujsť pripravované špeciálne vydanie všetkých troch románov Maria Puza a prozaika Eda Falca. Krstný otec: príbehy rodiny dona Carleona, ako znie celý názov zaujímavej publikácie vo vlastnom papierovom obale podobajúcom sa na obal špeciálneho alkoholu, má v sebe ukrytých hneď niekoľko zaujímavostí. Práve tie možno z tejto knihy spravia ideálny darček pre muža, ktorý dokáže oceniť dobrú knihu, najmä ak je to slávny príbeh najslávnejšieho mafiána.

Krstný otec

Prestrelený s nábojom

Jediná kniha, ktorá v sebe zahŕňa všetky tri romány rodiny Carleonovcov s originálnymi názvami The Godfather, The Sicilian a The Family Corleone jednotlivo za sebou, vychádza 16. novembra 2015. Jednotlivé strany celej knihy majú z boku červenú farbu s tmavým nádychom. Nepochybne má pripomínať krv. Tvrdá kožená väzba je však zaujímavá aj dierami, ktoré sú v knihe vyvŕtané tak, aby sa do nich dal vložiť náboj. Má ísť o ojedinelú publikáciu, pretože sériovo vyrábaná kniha s priestrelmi sa na trhu ešte neobjavila. Pochopiteľne, skutočná zbraň sa knihy ani nedotkla. Kniha vychádza v novembri vo vydavateľstve IKAR. Celkovo obsahuje 952 strán a disponuje rozmermi 230×280 milimetrov. Dostatočne hrubá a ťažká publikácia v takomto luxusnom vydaní obsahuje aj ilustrácie. Maloobchodná cena je podľa edičného plánu vydavateľstva stanovená na 69 EUR. (po zľave ešte menej)

Doplnenie: pre vysoký záujem bolo vydavateľstvo nútené urobiť dotlač knihy, ktorá bude dostupná 26. januára 2016.

Krstný otec
30. roky minulého storočia v časoch hospodárskej krízy a vzostupu organizovaného zločinu v New Yorku rástol vplyv Vita Carleona, ktorý sa v prvom rade snažil postarať o svoju rodinu. Tá pre neho znamenala všetko. Práve týmto vzťahom si získala hlavná postava čitateľa, hoci šlo o zločinca. Dnes si však aj vďaka slávnej filmovej trilógií, ku ktorej Mario Puzo napísal scenár, vieme predstaviť jednotlivé scény a tváre postáv z knihy. Filmovým postavám dali nesmrteľnosť najmä Marlon Brando, Al Pacino, alebo Robert de Niro pod režisérom Francisom Fordom Coppolom. Celej tematike Krstného otca bola venovaná aj počítačová hra vydávaná pod hlavičkou Electronic Arts pred desiatimi rokmi.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.