Extrémni športovci sveta: Bob Burnquist - Zaujímavé novinky ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Bob Burnquist

Bob Burnquist sa zúčastnil všetkých súťaží pretekov X Games. Z viac ako 50 podujatí si odniesol domov skoro 30 medailí – z toho 14 je zlatých. V roku 2013 sa po víťazstvách na šampionáte Skateboard Big Air v Barcelone stal prvým skateboardistom, ktorý získal štyri zlaté medaily za sebou. Predtým zvíťazil v rokoch 2011 a 2012 v Los Angeles a v roku 2013 vo Foz do Iguacu. V roku 2006 úspešne vykonal zoskok BASE jump zo špeciálne upravenej rampy do hlbín Grand Canyonu. Tento kúsok zachytili kamery relácii Kaskadérski fanatici.
Bob Burnquist sa narodil v Brazílii a má americké občianstvo. Na skateboarde jazdí od 11 rokov. V 14 rokoch sa stal profesionálom. Ako prakticky neznámy jazdec v roku 1995 prekvapil účastníkov a divákov pretekov Slam City Jam v kanadskom Vancouveri, keď sa mu podarilo získať prvý veľký titul. Je priekopníkom skateboardingu na mega rampe a okrem jazdenia sa venuje lietaniu s lietadlom a zoskokom s padákom. Dohliada na vlastnúbio farmu. Je jedným zo športovcov, ktorým sa dostalo cti niesť Olympijskou pochodeň.

Bob Burnquist

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálne stránky: http://bobburnquist.com/
Twitter: https://twitter.com/bobburnquist
Instagram: https://www.instagram.com/bobburnquist/
Foto: Instagram

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.