ZN.SK
Fóbia strach

Kde kúpiť vianočný darček na poslednú chvíľu 24. decembra?

Kde kúpiť darček 24. decembra, pol hodinu pred zasadnutím za stôl k Štedrej večeri? Zostavili sme rebríček miest, ktoré budú nepochybne najčastejšími oblasťami rýchlej nápravy a doplnenia darčekovej nádielky.

Bez toho, aby niekto niekoho odsudzoval, sa dnes hravo môže stať, že ste zabudli na niekoho dôležitého pri všetkom tom zhone a potrebujete pre neho darček. Kde však kúpiť darček 24. decembra, pol hodinu pred zasadnutím za stôl k Štedrej večeri? Stres, panika a opäť stres vám veľmi nepomôže. Dnes vďaka internetu môžete napraviť malý prešľap skôr, než totálne spanikárite. A darček to bude plnohodnotný, ktorý si môžete obstarať pokojne aj o druhej ráno a nemusíte nikam chodiť. Nie, tieto darčeky nepatria medzi tie zúfalé kroky, ale pokojne cielené a hodnotné dary, ktoré tak na prvý pohľad možno nebudú vyzerať. Tu je zopár tipov na miesta nákupov LAST MINUTE darčekov, ktoré sme sami využili.

 

Predplatné časopisov a tlače

Určenie: rodina, jednotlivec, mladí, seniori
Finančné náklady: menšie
Taká zvláštnosť, že predplatné časopisu pre otca, mamu, či partnera a predsa často vítaná. Povedzme, že obdarovaný je čitateľom daného periodika a vie tak oceniť jeho obsah. Ako asi ocení jeho pravidelnosť a žiadne starosti s obstarávaním každého nového čísla? Problém môže nastať vtedy, keď objednávate časopis náročnému čitateľovi. Ak si váš syn kupuje Score / Level s DVD a vy mu objednáte lacnejšie predplatné bez DVD, to môže zabolieť. Často platí, že predplatné magazínov stojí niečo viac. Objednať online sa dá pomerne hravo. Otázna je forma, akou to obdarovanému dáte. Na faktúre je dátum. Ak máte tlačiareň, v takomto prípade postačí aj obálka posledného čísla s krátkym textom o tom, odkedy začnú chodiť nové čísla s venovaním a každému musí dôjsť o čo ide.

Elektronické knihy

Určenie: čitateľ, jednotlivec, mladí, starší, seniori
Finančné náklady: menšie

Klasické knihy, úplné novinky aj knižná klasika. Elektronické knihy majú výhodu, že sa ich netýka vypredanosť a ani otváracia doba. Sú dostupné stále a mimo typickej vône papiera a váhy sa obsahovo od klasickej knihy nelíšia. Človek si ich prečíta v čítačke, alebo mobile. Vyskúšali sme si presný postup darovania elektronickej knihy na obchode ibux.sk, kde po prihlásení zákazníka je možnosť DAROVAŤ. Tam si môžete vybrať email obdarovaného, kam mu bude kniha doručená, ba čo viac. Vybrať si môžete aj termín, čiže prekvapiť ho môžete pri dobrom plánovaní aj počas Štedrej večere.

Zľavové portály

Určenie: rodina, jednotlivec, mladí, seniori
Finančné náklady: menšie až stredné
Zážitky, skok s padákom (nie z padáku, ako službu uvádzala jedna agentúra), pobyty, kúpeľné procedúry, hračky, darčeky, gastronomické potešenie, či nebodaj dovolenka. Kúpiť sa toho dá naozaj veľa. Zľavové portály poškodili trh, vytvorili viacero odvetví, ktoré fungujú len vďaka predaju na zľavových portáloch a zdeformovali aj premýšľanie ľudí o cenových možnostiach. Pomohli však mnohým podnikom, prevádzkovateľom a predajcom. O tom nemožno pochybovať. Možnosti vďaka zľavovým portálom máme už takmer neobmedzené. Kúpite tam všetko. Najznámejší agregátor je zlavy.sme.sk, kde by ste mali nájsť len overené a skutočne fungujúce miesta.

Počítačové hry

Určenie: jednotlivec, mladí aj starší
Finančné náklady: menšie
Na poslednú chvíľu sa dajú kúpiť aj počítačové hry. Ak ich kupujete pre svoje dieťa, dajte si pozor, aby nešlo o zberateľa a nadšenca, ktorý si zakladá na fyzickom ohmataní hry. Iní sú tí, ktorým stačí sériový kľúč a môžu sťahovať – hru legálne hrať pokojne už za pár minút bez rozdielu toho, či ide o absolútnu hernú pecku, či drobnú hru za pár centov. Herný systém STEAM dovoľuje kupovať darčeky iným, no musíte poznať jeho email. Miestami nepremyslený a príliš prísny systém konkrétneho cielenia darčeka má chybu minimálne v tom, že musíte poznať presný email účtu svojho kamaráta a nedá sa presúvať darček na iného. Ľahšie fungujú eshopy, ktoré predávajú kľúče neviazané na email. Na Slovensku je populárny xGames.sk, kde sme už získali viacero hier a žiadny sériový kľúč nie je viazaný na konkrétne konto. Zaregistrovať si tak môžete akúkoľvek hru ihneď, pretože po online úhrade máte sériové číslo prístupné okamžite vo svojej administrácii. Samotný obchod upozorňuje, že získanie kľúča nie je ovplyvnené tým, či je sviatok, alebo iný bežne neprístupný čas.

Darčeky na pumpe

Určenie: jednotlivec, mladí, vodič
Finančné náklady: menšie až stredné
Ono to nie je až tak zlý nápad, skočiť na Štedrý deň na pumpu. Čerpacie stanice sú na Vianoce zväčša otvorené a čuduj sa svete, je tam viacero originálnych a praktických darčekov. Našim obľúbeným je diaľničná známka, ktorú kúpite aj cez Vianoce. Už v januári by ju aj tak každý vodič cestujúci po diaľnici potreboval. A ak chcete svojej polovičke niečo naznačiť, kúpte jej rovno rakúsku, či českú známku. Skromnejšiu mládež poteší kredit do mobilu a keď nemáte problém s predraženou cenou, na niektorých pumpách sa dá kúpiť naozaj čokoľvek.

Dovolenky

Určenie: rodina, pár
Finančné náklady: vysoké
Parádny darček pod stromček je dovolenka v zahraničí. Darček možný len v prípade, že viete čo robíte a je na to dostatok financií. Niektoré cestovné kancelárie majú online oddelenia otvorené aj cez sviatky. Je dobré to nepreháňať, pretože personálne môžu byť podchytené len do určitej hodiny a následne majú títo ľudia tiež „nárok“ na Vianoce. Kúpiť dovolenku z domu len cez internet môžete celkom hravo a stačí pritom telefón, internet a prístup na internet banking. Pod stromček môžete pichnúť starý atlas a na strane s konkrétnou krajinou nechať zmluvu o rezervácii zájazdu. S dovolenkami to tu nekončí. Mnoho hotelov má otvorené recepcie a rezervácia pobytu by nemusela byť problém ani cez sviatky.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu