ZN.SK
V službách zla, Robert Galbraith

J. K. Rowlingová píše aj pod pseudonymom Robert Galbraith

J. K. Rowlingová, autorka Harryho Pottera píše aj pod mužským pseudonymom detektívne príbehy. Pseudonym znie Robert Galbraith. Určite ste o ňom už počuli.

Azda najslávnejšia spisovateľska britských ostrovov súčasnosti, autorka Harryho Pottera a jedna z najbohatších Britiek vôbec, pred časom po úspechu Harryho Pottera skúsila písať aj pre dospelých. Kniha prázdne miesto však mnohých skôr sklamala, alebo len nenašla svojho pravého čitateľa. Keď sa však o niečo neskôr na trhu objavil mladý neznámy spisovateľ, bývalý vojak Robert Galbraith, ako každého neznámeho autora ho odmietlo nejedno vydavateľstvo. Jeho detektívka Volanie kukučky sa pred pár rokmi objavila v predaji ako bežný titul zapratanými inými novinkami a predajom neohúril. Všetko však zmenilo odhalenie, ktoré preslávilo Roberta Galbraitha viac, než obsah jeho diela.

J. K. Rowlingová je Robert Galbraith

Skúsiť po veľkom úspechu pri detskom čitateľovi osloviť aj dospelé publikum sa jej pri prvotine veľmi nepodarilo. Volanie kukučky, ktoré napísala pod vymysleným pseudonymom, však mal iný rodný list. Kniha podpísaná niekým neznámym, ktorej pár tisíc výtlačkov už mali britskí čitatelia doma, odrazu nabrala na inej hodnote. Po pár mesiacoch sa prevalilo, že Rowlingová píše aj pod iným menom v skutočnosti neexistujúceho muža. Neznámy autor nebol odrazu takým neznámym a verejný šok, či akýsi druh prekvapenia spôsobil, že o knihu začali mať mnohí záujem. Možno práve to upravilo aj mienku kritikov, prinieslo prekvapenie a odštartovalo druhú silnejšiu kampaň.

Knižná tvorba Roberta Galbraitha

Kniha Volanie kukučky sa do predaja dostala v roku 2014 a po prevalení pravej identity autora sa pôvodný náklad musel navyšovať. Ak by odhalenie nenastalo, Robert Galbraith by možno zapadol medzi ostatných, prípadne by ťažkou cestou stúpal na vrchol. Oveľa však pomalšou, než pri odhalení. Podľa mnohých to dokazuje práve to, že na presadenie sa v konkurencii aj napriek dobrému príbehu a kvalitám potrebujete meno, ktoré predáva. V roku 2014 sa tiež objavila kniha Hodvábnik, ktorá sa slovenského prekladu dočkala v roku 2015.

V službách zla, Robert Galbraith

V apríli roku 2016 na trh prichádza kniha V službách zla, ktorá je už pomerne veľmi očakávanou novinkou. Aj v prípade tretej knihy ide o prípad detektíva Cormoran aStrikea, ktorý je ústrednou postavou detektívnej série. Tretí prípad odštartuje balíček s ľudskou nohou a pátranie po páchateľovi, ktorý by bol schopný niečoho takého. Odhaliť tak má spoločne s asistentkou Robin Ellacottovou zvrátený svet zločinu. Pomerne očakávaná knižná novinka sa do predaja dostane 2. Mája 2016. V predpredaji všetky knihy Roberta Galbraitha na bux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu