Hokejové majstrovstvá sveta 2019 odštartovali. Slováci vyhrali nad USA

Hokejové majstrovstvá sveta 2019 odštartovali. Slováci vyhrali nad USA

10. mája odštartovali hokejové majstrovstvá sveta, ktoré zavítali opäť na Slovensko, do Bratislavy a do Košíc. Hneď v prvý deň na ľad vykorčuľovali aj Slováci, ktorí sa postavili výberu USA. Nemohli sme si otvárací zápas pre našu reprezentáciu želať plodnejší a krajší. Malá krajina uprostred Európy porazila USA krásnym počtom gólov 4:1. Slovenská hymna nám zaznela na košickom štadióne o 22:35.

USA slovakia, majstrovstvá sveta v hokeji 2019

foto: RTVS, https://www.rtvs.sk/televizia/live-1

Prvý gól strelil Matúš Sukeľ v štvrtej minúte. Asistoval mu Studenič. USA vyrovnalo na 1:1 v dvanástej minúte strelou Alexa Debricanta. V druhej tretine pokazil remízu Erik Černák strelou do americkej brány. O pár minút strelil Tomáš Tatar tretí slovenský gól s asistenciou Matúša Sukeľa. V tretej tretine v 55. minúte si výhru definitívne Slovensko poistilo strelou Michala Krištofa, hoci to vyzeralo, že skórovať bude Tatar.

Do tejto chvíle bolo odohraných niekoľko zápasov: Fínsko zdolalo Kanadu 3:1, Rusko Nórov 5:2 a súboj Čechov so Švédmi dopadol priaznivo pre Čechov. Preušili šnúru výhier Švédov stavom 5:2. 13. mája o 20:15 hráme s Kanadou. Jedna výhra ešte nič neznamená. Potrebujeme ich viac.


Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.