ZN.SK
USA slovakia, majstrovstvá sveta v hokeji 2019

Hokejové majstrovstvá sveta 2019 odštartovali. Slováci vyhrali nad USA

10. mája odštartovali hokejové majstrovstvá sveta, ktoré zavítali opäť na Slovensko, do Bratislavy a do Košíc. Hneď v prvý deň na ľad vykorčuľovali aj…

Zľavy na wellness pobyty

10. mája odštartovali hokejové majstrovstvá sveta, ktoré zavítali opäť na Slovensko, do Bratislavy a do Košíc. Hneď v prvý deň na ľad vykorčuľovali aj Slováci, ktorí sa postavili výberu USA. Nemohli sme si otvárací zápas pre našu reprezentáciu želať plodnejší a krajší. Malá krajina uprostred Európy porazila USA krásnym počtom gólov 4:1. Slovenská hymna nám zaznela na košickom štadióne o 22:35.

Prvý gól strelil Matúš Sukeľ v štvrtej minúte. Asistoval mu Studenič. USA vyrovnalo na 1:1 v dvanástej minúte strelou Alexa Debricanta. V druhej tretine pokazil remízu Erik Černák strelou do americkej brány. O pár minút strelil Tomáš Tatar tretí slovenský gól s asistenciou Matúša Sukeľa. V tretej tretine v 55. minúte si výhru definitívne Slovensko poistilo strelou Michala Krištofa, hoci to vyzeralo, že skórovať bude Tatar.

Do tejto chvíle bolo odohraných niekoľko zápasov: Fínsko zdolalo Kanadu 3:1, Rusko Nórov 5:2 a súboj Čechov so Švédmi dopadol priaznivo pre Čechov. Preušili šnúru výhier Švédov stavom 5:2. 13. mája o 20:15 hráme s Kanadou. Jedna výhra ešte nič neznamená. Potrebujeme ich viac.