Spevák George Michael zomrel na Vianoce vo veku 53 rokov - ZN.SK

Spevák George Michael zomrel na Vianoce vo veku 53 rokov

Autor jednej z najznámejších vianočných skladieb zomrel na Vianoce. George Michael, najznámejší vďaka pôsobeniu v dvojici WHAM! tvoril dvojicu so spolužiakom Andrewom Ridgeleym, ktorý zostal jeho blízkym priateľom až do súčasnosti. Veľké hity dvojice ako Last Christmas a Wake me up before you go go z osemdesiatych rokov sú populárne dodnes. George Michael však zaujal aj sólovou dráhou.

George Michael – Georgios Kyriacos Panayiotou

Jeho skutočné meno bolo Georgios Kyriacos Panayiotou. Narodil sa v East Finchley v severnom Londýne 25. júna 1963. Kyriacos Panayiotou, jeho otec bol cyperský Grék. Jeho matka, Lesley Angoldová, bola tanečnica. V 19. rokoch sa priznal k bixesualite, neskôr sa stal jednym zo svetovo najznámejších homosexuálov medzi celebritami. Preslávil sa aj sexuálnymi škandálmi. Medzi jeho blízkych priateľov patril Elton John, ktorý sa ako jeden z prvých vyjadril k jeho smrti. Zomrel počas vianočných sviatkov 25. decembra vo svojom dome v blízkosti rodiny. Presné príčiny nie sú známe, no v súčasnosti ho netrápili choroby, preto sa špekuluje, že príčinou smrti mohla byť zástava srdca.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.