ZN.SK
Gastronómia, fľaše vína, kvalitné víno

Gastronómia v televíznom vysielaní televízie JOJ

Do prostredia relácií o varení sa často snaží dostať aj súkromná televízia JOJ. Trendom programov televízie je však využívať neraz nie príliš štýlové a čisto profilovateľné formáty. Televízia JOJ…

Do prostredia relácií o varení sa často snaží dostať aj súkromná televízia JOJ. Trendom programov televízie je však využívať neraz nie príliš štýlové a čisto profilovateľné formáty. Televízia JOJ vyniká najmä formátmi, ktoré sú podradné a do cieľovej skupiny nepatria odborníci a náročnejší diváci. Dokazujú to dlhodobo úspešné reality show.

Relácie vo vysielaní

V súčasnosti vyniká program Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý sa prezentoval ako gastronomický zážitok. V konečnom dôsledku v ňom nejde o varenie mám, ale o pretekanie a varenie niekoho iného, pričom ide o formát približujúci sa skôr k nálepke reality show. Pred tým sa v éteri televízie objavila relácia Varí vám to, s moderátormi Vladom Voštinárom a Lenkou Čvirikovou-Hriadeľovou.

V roku 2015 sa objavil krátky formát, ktorý mal ľudí inšpirovať a motivovať skúsiť kuchárske umenie profesionála za pár minút. V podaní Gabriela Kocáka, kuchára viacerých významných európskych reštaurácií sa pod názvom 15 minútový kuchár, nepravidelne objavovala relácia, počas ktorej sa tvorilo jedlo tak, ako názov tvrdí, do 15 minút. Aktuálne sú dnes len stránky tohto programu na adrese www.15minkuchar.sk.

Televízia JOJ svoje večerné spravodajstvo obohatilo o rubriku, v ktorej vyberá zaujímavosti z malých obcí a neraz siahne aj po miestnych špecialitách.

(Text bol súčasťou vlastnej písomnej práce bez zdrojov, vychádzajúci z osobného prehľadu. Ďalšia reprodukcia je vyhradená)

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu