Euro Truck Simulator 2 - Italia, nové rozšírenie úspešnej hry o Taliansko

Euro Truck Simulator 2 – Italia, nové rozšírenie úspešnej hry o Taliansko

Obľúbený kamiónový herný simulátor Euro Truck Simulator 2 je úspešnou hrou pre pomerne slušné herné prevedenie profesie kamionistu a postupne až majiteľa rozsiahlej prepravnej firmy. Ste to vy, čo prechádza  európskych štátov a logistické parky na okrajoch miest.

Euro Truck Simulator 2 - Italia

Euro Truck Simulator 2 v každom prípade patrí medzi úspešné hry, o čom svedčí predaj, hoci o hre samotnej sa pri zvučnejších názvoch nehovorí ako o žiadanej.

Stále úspešná hra a teraz bohatšia o Taliansko

Základná hra Euro Truck Simulator 2 vyšla ešte v roku 2013 a dodnes si udržiava veľmi dobré hodnotenia, či dokonca plný počet bodov v rôznych systémoch hodnotenia. V roku 2016 ju obohatil DLC dodatok, respektíve datadisk s názvom Vive la France !  len nedávno, počas decembra 2017 do hry prichádza ďalšie rozšírenie o mapy Talianska. Privítajme preto Euro Truck Simulator 2 – Italia.

Euro Truck Simulator 2 - Italia

Taliansko je pritom dobre známe mnohým slovenským kamionistom, možno menej ako Nemecko, no aj táto oblasť je zaujímavá a aj bohatá na rôzne lokality. Nepochybne vizuálne radi rozpoznáme Toskánsko, Rím a pobrežné oblasti. Vývojári sľubovali aj typickú taliansku architektúru, cestné značenie a realistické križovatky. Pochopiteľne, hra tradične dlhé úseky skracuje, takže trasa reálne netrvá niekoľko dní, ale je prispôsobená tomu, že ste za počítačom.

Celkovo sa hra pýši niekoľkými číslami, keďže obsahuje:

  • 11500 km nových ciest
  • 19 nových miest ako Rím, Palermo, Neapol a ďalšie známe názvy.
  • Realistické križovatky, obchvaty okolo veľkých miest s výhľadom na ich vzhľad a symboly, ktoré z obchvatov reálne vidieť.
  • Obsahuje aj veľa regionálnych podnikov a firiem
  • Na cestách sú talianske ceduľky a mýtne brány
  • Vývojári hru obohatili o nové zaujímavé druhy nákladov na prepravu
  • Pri rozšírení o Taliansko sa hra rozširuje o ďalšie achievementy – trofeje, alebo ak chcete, získateľné úspechy.

Náročnosť hry sa zásadne od základnej hry nemení. Na hranie talianskej mapy potrebujete celú základnú hru. Tú rozeháte aj na menej výkonnom počítači, povedzme na služobnom notebooku. Minimálne pre optimálny výkon potrebujete konfiguráciu počítača Windows XP, Dual core CPU 2,4 Ghz, 2 GB RAM, grafickú kartu s aspoň 256 MB pamäťou.

Obsahom balenia Euro Truck Simulator II Italia je DVD, herný manuál v slovenskom a českom jazyku a registračná karta. Krabicová verzia má štandardný formát veľkosti klasického DVD obalu. Hru v češtine vydáva Comgad, distribútor aj na Slovensku. Vývojárom je IMGN.PRO house of games.

5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.