Drsné: Francesco "varí" Bryndzové halušky v talianskom Masterchef - Zaujímavé novinky ZN.SK

Drsné: Francesco „varí“ Bryndzové halušky v talianskom Masterchef

Mladý súťažiaci v talianskej verzii kuchárskej súťaže Masterchef menom Francesco predviedol ako uvariť bryndzové halušky. Snažil sa zabodovať tým, že uvarí slovenské národné jedlo, pritom sám primitívne priznal, že mu nechutí a bryndza mu pripadá nechutná. Pochválil sa priateľkou zo Slovenska z regiónu Žilina, no tá mu zrejme nevštepila základné znalosti, ktoré má aj začínajúci kuchár na Slovensku o haluškách.

Keď hlupák hodnotí Slovensko

Francesco spravil zo seba nadradeného hlupáka. Nie len že predviedol s pocitom múdreho víťaza postup, aký nikdy nikto pri haluškách nepoužil, nazval bryndzu kozým syrom. Hoci reálne bryndza okolo kozy (máme na mysli živočíšny druh) možno ani neprešla, niekoľko krát zopakuje sistotou, že je z kozieho mlieka, hoci každý Slovák a nejeden turista (hoci aj turista ignorant) si pri vyslovení slova bryndza správne predstaví ovce, salaš, kolibu a baču.

MasterChech Italiano Francesco

Do éteru vypúšťal múdrosti o príprave. Jednotlivé halušky si odkrajoval príborom z cesta, čím prekvapil asi každého Slováka a aby to nestačilo, šľahol do bryndze šľahačku len preto, že jemu samotnému bryndza nechutí. Servíroval s pinzetou a jednotlivé kúsky jedla servíroval ako…. Na kus kameňa. Pažítku priložil len preto, „aby sa rešpektovala tradícia“. Tento kameňák povedal po tom, čo odstredil zo slaniny masť, bryndzu zmiešal so šľahačkou, lebo jemu samému nechutila a pripravil ich tak, ako sa to v žiadnom prípade nerobí ani odzadu či spredu.

Počas varenia, aby zaujal zrejme publikum svojimi múdrosťami, si vymyslel niečo o zaostalosti Slovenska, o primitívnych príbytkoch a chudobe. Hovoril niečo o tom, že bežná slovenská rodina má 5 detí (odkiaľ má tento človek to číslo?) a jeme mastné nekvalitné chudobné jedlá, pretože sme chudobní a živíme sa poľnohospodárstvom. Celé výmysly pritom ešte vygradovala v 1:30 minúte akási neznáma cigánska, či rumunská hudba v pozadí, ktorá pripomínala hudbu z filmu Borat. Hudba, ktorá absolútne nemala nič spoločného so Slovenskom. Televízia SKY UNO, ako aj Francesco teda poriadne prestrelili a ukázali, ako si Slovensko a Slovákov predstavujú. pomaly až ako primitívny kmeň, ktorý len nedávno zišiel zo stromov.

Zarážajúci je fakt, že hovoril v úvode o láske k Slovenke. Ak ale túžil spoznať jej krajinu, zlyhal ešte niekde celkom na začiatku, alebo sa spoliehal na nejaký neznámy film o ktorom zatiaľ nevieme. Jeho dievča, ak sa s ním po tomto výkone nerozišla, má čo napraviť. Masterchef v Taliansku už skončil. Dúfajme, že sa nedočká blízkej reprízy a ľudia veľmi rýchlo zabudnú, prípadne si prídu overiť, aké sprostosti sa z kuchárskej šou dozvedeli. Nemôžeme inak, ako ho nazvať hlupákom, ak prichádza odvážne do šou robiť vlastnú šou múdrosťami, ktoré múdrosťami nie sú.

Video (v dolnom rohu si zapnite zvuk)

Hlupák Francesco sa prezentuje na týchto stránkach: http://masterchef.sky.it/mc7/concorrenti/francesco/
Recept na Bryndzové halušky má stránku tu: http://masterchef.sky.it/ricette/secondo/bryndzove-halu_ky/

5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.