ZN.SK
Grand Hotel Kempinski High Tatras

Filmové miesta: Hotel Kempinski (Štrbské pleso) a film Šťastný nový rok

Slovenská, hoci presnejšie česko-slovenská komédia Šťastný nový rok, patrí medzi úspešné filmy poslednej doby. Poslúžil aj Kempinski hotel…

Zľavy na wellness pobyty

Slovenská, hoci presnejšie česko-slovenská komédia Šťastný nový rok, patrí medzi úspešné filmy poslednej doby. Jej pokračovanie, ktoré sa čoskoro dostane do kín, je tak očakávané a verejnosť na ňu reaguje pozitívne a s očakávaniami. Možno preto, že sa nakrúcalo počas pandémie v Chorvátsku, ale aj pre herecké obsadenie, ktoré zaujalo už pri prvom diely. Mohli za to aj Vysoké Tatry, ktoré sa stali priestorom nakrúcania a oslavy samotného vítania Nového roka.

Vysoké Tatry sa objavili v mnohých filmoch. Viaceré nachádzajú zmienku v knihe Filmové miesta. V nej sa dočítate o filmoch, a seriáloch, ktoré vznikali v Smokovci, v jednotlivých dolinách, aj pod samotnými vrcholmi. Kniha Filmové miesta spomína rozprávky, aj vážne filmy. Naposledy napríklad aj netflixový horor Red Blood Sky nakrúcaný na popradskom letisku. Priamo Vysoké Tatry sú krásne a pre film nepochybne atraktívne. Hlavne pre ten domáci.

Hotel Kempinski pri Štrbskom plese

Hlavný dej filmu Šťastný Nový Rok sa odohráva v luxusnom hoteli vo Vysokých Tatrách, kde sa akýmsi omylom vníma ako majiteľ hotela niekto celkom iný, hoci v skutočnosti ním bola postava hraná Jánom Koleníkom. Táňa Pauhofová sa v hoteli ocitá s rodinou. Vidíme viacero miest, ktoré sa týkajú hotela Grand Hotel Kempinski High Tatras, či v článku odteraz skrátene len „Kempinski“. Ten sa nachádza priamo pri brehu ľadovcového jazera v priestore móla, ktoré tu po obnove vzniklo pred necelými 15 rokmi.

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Väčšina filmu vznikala práve tu. Rozpoznateľný je priestor pred hotelom, kde došlo k zoznámeniu viacerých postáv, ale tiež k stretnutiu Emílie Vášaryovej a Jiřího Bartošku. Jiří Bartoška sa objaví aj pred Grand Hotelom Praha, kde zisťuje, že oných „grand hotelov“ je tu akosi viac. Interiér hotela Kempinski je vo filme vidieť opakovane a taktiež zavítame do vežičky, ktorá ponúka exkluzívne priestory. V nich sa odohráva rande Táni Pauhofovej a Jána Koleníka, kde sa Pauhofová dozvie dôležitú informáciu. Hoci každý bežný Slovák by sa tejto informácii potešil, vo filme niečo také byť nemôže a tak sa pozeráme na nahnevanú úlohu, ktorej srdce si musí opäť ten druhý získať.

Grand Hotel Kempinski High Tatras veža na streche

Hotel pôsobí naozaj luxusne. Vozidlá parkujúce priamo pred hotelom vytvárajú priemer vyššej triedy a aj cenovo ide o vyššiu úroveň, ktorá láka aj zahraničnú klientelu. Wellness, ktorý hotel ponúka, má priamy výhľad na ľudí prechádzajúcich sa po brehu a na Štrbské pleso.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu