Fascinujúca dedičnosť a deti, ktoré vyzerajú ako rodičia

Fascinujúca dedičnosť a deti, ktoré vyzerajú ako rodičia

Dedičnosť je fascinujúca, pretože jednak nám popiera akékoľvek teórie o poštárovi, ale je aj dôkazom toho, ako veľmi pracuje príroda v niektorých prípadoch precízne na toľko, že aj potomok vyzerá presne ako rodič. Vyvoláva to spomienky, pocity, rôzne emócie, zväčša aj prekvapenie a úžas, ak si pozrie niekto fotografie rodiča v konkrétnom veku a hneď na to pozrie aj na jeho dieťa. Rovnaká tvár, úškrn, či nebodaj aj správanie. Práve na úsmeve a úškľaboch je najčastejšie možné badať podobnosť, pretože svaly tváre sú skrátka medzi cudzími oveľa viac odlišnejšie. Zopár nádherných fotografií z imgur.com, ktoré prezentujú dedičnosť tvárí vás určite pobavia.

Fascinujúca dedičnosť na fotografiách

Na zachytených fotografiách, ktoré sú súčasťou nespočetne veľa facebookovských stránok, magazínov a fór, je výber krásnych príkladov o tom, ako sa dedičnosť tváre, alebo postavy. Smerovanie vlasov na hlave, farba očí, tvarovanie obočia, kútikov úst, nosa, líc, či brady. Mnohé detaily, ktoré sú podobné medzi sebou.

Rodičia a deti

Rodičia a deti
Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Rodičia a deti

Zaujímavou knihou o dedení vlastností, DNA a genetike, môže byť kniha Gény na tanieri od Judith Finlayson. Gény na tanieri vám naservírujú najnovšie epigenetické poznatky ľahko stráviteľným spôsobom. Vďaka tomu lepšie porozumiete nie len svojim génom, ale aj rozmanitým faktorom, ktoré ich ovplyvňujú. Vďaka epigenetike – relatívne mladému vednému odboru – sa dozvedáme, že príčinou súčasnej epidémie obezity. Tiež cukrovky, srdcovo-cievnych ochorení či rakoviny je čosi oveľa zložitejšie než len samotná dedičnosť. Zárodky mnohých z rizík spájaných s rozvinutím týchto chorôb vznikli počas prvých tisícich dní vášho života od počatia. K ich formovaniu však významne prispel aj životný štýl a zážitky vašich rodičov a starých rodičov.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.