Extrémni športovci sveta: Laird Hamilton - ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Laird Hamilton

Laird Hamilton je mnohými považovaný za strojcu radu inovácií v surfovaní. Časopis Surfer Magazine ho označil za najlepšieho, najnáročnejšieho a najstatočnejšieho surfistu na svete. Je medzinárodnou ikonou v oblasti fitness a správnej výživy. Napísal knihu Force of Nature: Mind, Body, Soul and, of Course, Surfing.

Laird Hamilton

Svoje znalosti a schopnosti používa aj za hranicami surfového sveta. Trénoval niekoľko profesionálnych športovcov ako je basketbalistu NBA Joakima Noaha z tímu Chicago Bulls. Pomohol vyvinúť nový spôsob prepravy zvaný The Golf Board. Tento ľahko použiteľný, elektrinou poháňaný board umožňuje golfistom pohybovať sa po golfovom ihrisku podobne ako snowboardisti alebo skateboardisti.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film v 3D uvádza do slovenských kníh Bontonfilm.

Oficiálne stránky: http://www.lairdhamilton.com/
Facebook: https://www.facebook.com/LairdLife/
Twitter: https://twitter.com/LairdLife
foto: Twitter

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Univerzálny vojak komiksová kniha limitovaná edícia
Kultový Univerzálny vojak v novom, ako Blu-Ray s komiksovou knihou

Svätý Václav
28. septembra oslavujeme Václava, aj Václava patróna Čiech

Rast vlasov a pochybné prípravky
Internetom šíria falošné reklamy na prípravky pre rast vlasov

Zavrieť