Karel Gott zomrel, tvrdí vírus a falošný Facebook - Zaujímavé novinky ZN.SK

Karel Gott zomrel, tvrdí vírus a falošný Facebook

Typické Facebook vírusy, inak povedané jednoduché skripty, ktoré vo Vašom mene zdieľajú falošné príspevky na nástenke a infikujú rovnakou funkciou aj všetkých zvedavcov klikajúcich na takýto obsah, nezomierajú. Nedávno to bol Rytmus, ktorý údajne zomrel a dnes je to Karel Gott. Zhovadilosť internetových podvodníkov, ktorí sa snažia votrieť podvodnou vírusovo-šírenou reklamou medzi ľudí, je často len nasmerovaním ľudí na web, kde sa nenachádza nič pravdivé, len množstvo reklamy z ktorej plynie zisk.

Karel Gott zemřel

Varovanie: cieľom je podvodný falošný Facebook
Celý vírus vytvorili v záujme nalákať ľudí na fingovaný a falošný web na adrese „isis.zpravomat.net“ – upozorňujeme vás, aby ste za žiadnych okolností do stránky nevpisovali login a heslo. Stránky majú funkciu odchytávania hesiel. Vytvárajú nebezpečenstvo zámeny, aby nepozorní návštevníci získali pocit, že boli odhlásení z Facebooku a majú sa prihlásiť. Pomocou prieniku do Facebooku sa dnes dá prísť o veľké peniaze prostredníctvom platobnej karty, alebo o hodnotné stránky, ak ste ich administrátorom. Preto má zmysel ochrana svojho Facebook účtu a svojho súkromia.

Zvrhlé zneužitie
Zvrhlé zneužitie aktuálnej témy zo strany podvodníkov musí v prvom momente ľudí šokovať. Karel Gott nezomrel. Jeho vážny zdravotný stav a diagnóza ochorenia lymfóm je skloňovaná vo veľkom. Na informáciu o jeho smrti musí reagovať každý, bez rozdielu toho, či patrí medzi jeho fanúšikov, alebo nie. Kultúrna osobnosť Československa a najmä Českej republiky ako takej je mimoriadne populárna aj v Nemecku. Karel Gott patrí medzi stálice. Zneužitie na internetový podvod a nalákanie na falošný Facebook je zvrhlým spôsobom, ako nalákať ľudí do podvodnej pasce. Radi by sme upozornili, že vírusový script sa šíri kliknutím a otvorením cieľového webu.

V prípade, ak ste nechtiac klikli na odkaz, prečistite si svoj Facebook. Neklikajte na šokujúce správy, najmä pokiaľ je ako cieľový web uvedená doména s nezmyslom, lacný variant skomoleniny, alebo podivný neznámy server. Upozornite ostatných, ak sú súčasťou šíriacej siete falošného príspevku. Môžu v tom byť celkom nevedome.

Príspevok sa šíri na stránkach aj na osobných profiloch.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.