ZN.SK
Karel Gott zemřel

Karel Gott zomrel, tvrdí vírus a falošný Facebook

Varovanie. Facebookom sa šíri falošné tvrdenie a pasca. Tvrdí, že Karel Gott zemřel / Karel Gott zomrel. Cieľ odkazu je však falošný Facebook s odchytom hesiel.

Zľavy na wellness pobyty

Typické Facebook vírusy, inak povedané jednoduché skripty, ktoré vo Vašom mene zdieľajú falošné príspevky na nástenke a infikujú rovnakou funkciou aj všetkých zvedavcov klikajúcich na takýto obsah, nezomierajú. Nedávno to bol Rytmus, ktorý údajne zomrel a dnes je to Karel Gott. Zhovadilosť internetových podvodníkov, ktorí sa snažia votrieť podvodnou vírusovo-šírenou reklamou medzi ľudí, je často len nasmerovaním ľudí na web, kde sa nenachádza nič pravdivé, len množstvo reklamy z ktorej plynie zisk.

Karel Gott zemřel

Varovanie: cieľom je podvodný falošný Facebook
Celý vírus vytvorili v záujme nalákať ľudí na fingovaný a falošný web na adrese „isis.zpravomat.net“ – upozorňujeme vás, aby ste za žiadnych okolností do stránky nevpisovali login a heslo. Stránky majú funkciu odchytávania hesiel. Vytvárajú nebezpečenstvo zámeny, aby nepozorní návštevníci získali pocit, že boli odhlásení z Facebooku a majú sa prihlásiť. Pomocou prieniku do Facebooku sa dnes dá prísť o veľké peniaze prostredníctvom platobnej karty, alebo o hodnotné stránky, ak ste ich administrátorom. Preto má zmysel ochrana svojho Facebook účtu a svojho súkromia.

Zvrhlé zneužitie
Zvrhlé zneužitie aktuálnej témy zo strany podvodníkov musí v prvom momente ľudí šokovať. Karel Gott nezomrel. Jeho vážny zdravotný stav a diagnóza ochorenia lymfóm je skloňovaná vo veľkom. Na informáciu o jeho smrti musí reagovať každý, bez rozdielu toho, či patrí medzi jeho fanúšikov, alebo nie. Kultúrna osobnosť Československa a najmä Českej republiky ako takej je mimoriadne populárna aj v Nemecku. Karel Gott patrí medzi stálice. Zneužitie na internetový podvod a nalákanie na falošný Facebook je zvrhlým spôsobom, ako nalákať ľudí do podvodnej pasce. Radi by sme upozornili, že vírusový script sa šíri kliknutím a otvorením cieľového webu.

V prípade, ak ste nechtiac klikli na odkaz, prečistite si svoj Facebook. Neklikajte na šokujúce správy, najmä pokiaľ je ako cieľový web uvedená doména s nezmyslom, lacný variant skomoleniny, alebo podivný neznámy server. Upozornite ostatných, ak sú súčasťou šíriacej siete falošného príspevku. Môžu v tom byť celkom nevedome.

Príspevok sa šíri na stránkach aj na osobných profiloch.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu