ZN.SK
Diaľnica

Elektronická diaľničná známka na rok 2019 nezdražuje

Diaľničnú známku si na Slovensku už po tretí rok môžeme kúpiť online a využívať ju v tzv. virtuálnej podobe. EVČ na ktorú je známka zakúpená…

Diaľničnú známku si na Slovensku už po tretí rok môžeme kúpiť online a využívať ju v tzv. virtuálnej podobe. EVČ na ktorú je známka zakúpená, je tak vedená medzi platičmi a nie je nutné nalepovať žiadne nálepky na čelné sklo. Online známka je tiež prostriedkom viacerých výhod. Prakticky, ak sa vám podarí vycestovať na diaľnicu bez známky, stále existuje šanca na najbližšej pumpe zakúpiť známku a v deň registrácie je tak jazda na diaľnici už so známkou.

Známka aj v roku 2019 bez zmeny

Diaľničná známka nezdražela ani pre rok 2019. Naďalej zostáva na sume 50 EUR. Nezmenili sa ani pravidlá nákupu, dizajn stránok, či nákupných polí. Za to stránky eznamka.sk sa výrazne vylepšili, obohatili svoj obsah, ba dokonca neistému návštevníkovi trochu skomplikovali jasný prehľad o tom, kam vojsť, ak chce zaplatiť známu a hneď ísť preč. Aj tentoraz ide o známku, ktorá bude platná do januára nasledujúceho roku. Nemáme tak striktný dátum 31. decembra, ale mesiac k dobru.

Postup:

  • Vyberiete si, či chcete 30 dňovú, 10 dňovú, alebo ročnú
  • Vyberiete si, či ide o osobné vozidlo, alebo prívesná vozík. (na výber je osobné vozidlo = Diaľničné známky pre dvojstopové motorové vozidlá alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony a pre dvojstopové motorové vozidlá kategórie M1 bez ohľadu na ich najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť, alebo prípojné vozidlo = Diaľničné známky pre prípojné vozidlá kategórie O1 a O2 za motorovými vozidlami kategórie M1, N1, M1G, N1G, ak celková hmotnosť jazdnej súpravy je nad 3,5 t)
  • Vyberte požadovaný jazyk
  • Vložte správnu EVČ vášho vozidla
  • Email a mobilný kontakt, kam prídu potvrdenia o úhrade
  • Prejdete na platobnú bránu – platba kartou, alebo napojenie do Tatrabanky pre internetový banking
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu