Daniel Radcliffe ako Weird Al Yankovich? Filmový úlet nám priblíži legendu

Daniel Radcliffe ako Weird Al Yankovich? Filmový úlet nám priblíži legendu

Alfred Matthew  Yankovic, vo svete známy aj jednoducho ako Weird Al Yankovich, bol svojho času mimoriadne známa televízna hviezda. Zabávač, ktorý sa stal populárny pre svoje humorné prerábky piesní, drobné herectvo, originálne texty, aj producentskú činnosť. Ikonicky známy sa stal aj pre hru na akordeóne, ktorej pričuchol už v detstve. Neraz sa objavoval v rôznych komédiách, reláciách a strihal si v nich drobné scénky. V seriáli Stranger Things je vyobrazený na jednom z tričiek hlavných hrdinov. Podobných tričiek sa nosí nespočetne veľa aj dnes.

Weird al Yankovich

Nezabudnuteľná je nepochybne jeho vybuchujúca hlava, vlastná podoba megahitov Michaela Jacksona, American Pie vo verzii rytierov Jedi, aj drobné cameo v Bláznivej strele s Leslie Nielsenom. Kým mladá generácia jeho umenie nepozná, starší televízni diváci, nadšenci starších komédií, alebo televíznych programov jeho nezameniteľné dlhé kučeravé čierne vlasy poznajú a nedokážu si s týmto účesom predstaviť nikoho iného.

Mladšia generácia ho spozná vďaka novému filmu

Al sa narodil 23. októbra 1959, ale funguje dodnes. Má zhruba tisícku živých vystúpení za sebou. Predal viac ako 10 miliónov albumov. Je držiteľom 5 Grammy a ďalších nominácií, ktoré na ocenenie nepremenil. Jeho priezvisko znie európsky, keďže otec mal srbský pôvod. Jeho nezameniteľný hlas, humor a originálne piesne sú známe dodnes.

Vďaka chystanému filmu s hlavnou postavou v podaní Daniela Radcliffa sa s ním stretneme v jeho mladých rokoch v začiatkoch kariéry. Celé jeho vystupovanie pôsobilo často ako parádny úlet. Preto pohľad na to, ako to všetko začalo, môže byť v skutku zaujímavý. Zabudneme tak na istý čas na malého čarodejníka s jazvou na čele a budeme si ho spájať odteraz aj s kudrnatým zabávačom?

Krátke zaspomínanie na pár slávnych skladieb

Slávna je jeho verzia, či skôr paródia na slávnu skladbu a videoklip Gangsta Paradise, v jeho podaní z prostredia komunity AMISH PEOPLE

Medzi nerdami a ajtíčkármi v USA je kultovo známa skladba

Vydarila sa mu aj Smells like Nirvana, ktorá bola paródiou na Smells Like Teen Spirit s mnohými detailmi pôvodného a azda najslávnejšieho  videoklipu Nirvany originálnej zostavy Cobain + Grohl + Novoselic.

Nevyhol sa Michaelovi Jacksonovi ani Madonne

  • Unikátne sú jeho detailné prerábky slávnych videoklipov od Michaela Jacksona do celkom inej podoby. Tak ako skladba „Bad“ má Weirdovu verziu „Fat“.
  • Ďalšou je Jacksonova „beat it“ prerobená do „Eat it
  • V traileri na filmovú novinku zaznieva skladba Like a Virgin od Madony v špeciálnej úprave na „Like a Surgeon“

Oficiálne stránky Ala nájdete na: https://www.weirdal.com/home/

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.