Vstúpte do Dámskeho klubu... čítali 50 odtieňov a zmenil im život

Vstúpte do Dámskeho klubu… čítali 50 odtieňov a zmenil im život

Sú štyri, nerozlučné kamarátky v zrelom veku, každá má to svoje prežité i odžité. Spoločnú záľubu našli v knihách. Pravidelne sa stretávajú v Dámskom klube a okrem životných zážitkov sa bavia o knihách, ktoré prečítali. A netušia, že jedna im doslova zmení život.

Dámsky klub film

Diane nedávno ovdovela po 40 ročnom manželstve. Vivian si užíva spoločnosť mužov, ale záväzkom sa dôsledne vyhýba. Sharon sa i po desaťročiach stále snaží spamätať z rozvodu. A manželstvo Carol po 35 rokoch speje neodvratne ku koncu.

A zrazu sa objaví on. Tajomný a vášnivý pán Gray. Čo na tom, že iba na stránkach knihy, ktorá ich životy obráti hore nohami. Štyri kamarátky sa totiž začítali do šteklivého príbehu 50 odtieňov sivej a ten horúci príbeh plný bičíkov a pút v nich naplno rozpáli túžbu po romantike a dobrodružstve.

Tvorcovia sa netaja tým, že od začiatku písali film na telo herečke Diane Keaton. Jej filmová postava zrejme nemá rovnaké meno náhodou. Ani o tom netušila, no na nakrúcanie kývla s nadšením. Keď sa následne herecká zostava rozšírila o ďalšie hviezdne mená, začal vznikať film so skvelým scenárom a mimoriadne lákavým hereckým obsadením. Po boku Diane Keaton sa vo filme objavujú Jane Fonda, CandiceBergen, Mary Steenburgen, AliciaSilverstone, či páni Andy Garcia, Don Johnson  a Richard Dreyfuss. Čo meno, to skvost.

Režisér, spoluautor a producent Bill Holderman priznal, že do Dámskeho klubu sa pustil preto, že v spoločnosti, v Hollywoode existuje veková diskriminácia, presvedčenie, že v určitom okamihu uplatnenie končí. Dámskym klubom chcel dokázať, že to tak nie je a že jedinou prekážkou je myslenie človeka.

Romantická, skoro letná komédia s hviezdnym obsadením, práve dorazila do slovenských. Film Dámsky klub do nich prináša distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia od 24. mája 2018.

Réžia: Bill Holderman
Scenár: Bill Holderman, Erin Simms
Hudba: Peter Nashel
Premiéra: 24. máj 2018
Hrajú: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Craig T. Nelson, Don Johnson, Richard Dreyfuss, Ed Begley Jr, Alicia Silverstone, Tommy Dewey a ďalší

Ohodnoťte článok post

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.