ZN.SK
Dámsky klub film

Vstúpte do Dámskeho klubu… čítali 50 odtieňov a zmenil im život

Sú štyri, nerozlučné kamarátky v zrelom veku, každá má to svoje prežité i odžité. Spoločnú záľubu našli v knihách. Pravidelne sa stretávajú v Dámskom klube a okrem životných zážitkov sa bavia o knihách, ktoré prečítali. A netušia, že jedna im doslova zmení život.

Sú štyri, nerozlučné kamarátky v zrelom veku, každá má to svoje prežité i odžité. Spoločnú záľubu našli v knihách. Pravidelne sa stretávajú v Dámskom klube a okrem životných zážitkov sa bavia o knihách, ktoré prečítali. A netušia, že jedna im doslova zmení život.

Dámsky klub film

Diane nedávno ovdovela po 40 ročnom manželstve. Vivian si užíva spoločnosť mužov, ale záväzkom sa dôsledne vyhýba. Sharon sa i po desaťročiach stále snaží spamätať z rozvodu. A manželstvo Carol po 35 rokoch speje neodvratne ku koncu.

A zrazu sa objaví on. Tajomný a vášnivý pán Gray. Čo na tom, že iba na stránkach knihy, ktorá ich životy obráti hore nohami. Štyri kamarátky sa totiž začítali do šteklivého príbehu 50 odtieňov sivej a ten horúci príbeh plný bičíkov a pút v nich naplno rozpáli túžbu po romantike a dobrodružstve.

Tvorcovia sa netaja tým, že od začiatku písali film na telo herečke Diane Keaton. Jej filmová postava zrejme nemá rovnaké meno náhodou. Ani o tom netušila, no na nakrúcanie kývla s nadšením. Keď sa následne herecká zostava rozšírila o ďalšie hviezdne mená, začal vznikať film so skvelým scenárom a mimoriadne lákavým hereckým obsadením. Po boku Diane Keaton sa vo filme objavujú Jane Fonda, CandiceBergen, Mary Steenburgen, AliciaSilverstone, či páni Andy Garcia, Don Johnson  a Richard Dreyfuss. Čo meno, to skvost.

Režisér, spoluautor a producent Bill Holderman priznal, že do Dámskeho klubu sa pustil preto, že v spoločnosti, v Hollywoode existuje veková diskriminácia, presvedčenie, že v určitom okamihu uplatnenie končí. Dámskym klubom chcel dokázať, že to tak nie je a že jedinou prekážkou je myslenie človeka.

Romantická, skoro letná komédia s hviezdnym obsadením, práve dorazila do slovenských. Film Dámsky klub do nich prináša distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia od 24. mája 2018.

Réžia: Bill Holderman
Scenár: Bill Holderman, Erin Simms
Hudba: Peter Nashel
Premiéra: 24. máj 2018
Hrajú: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Craig T. Nelson, Don Johnson, Richard Dreyfuss, Ed Begley Jr, Alicia Silverstone, Tommy Dewey a ďalší

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu