ZN.SK

Iron Sky The Coming Race má nový termín vydania, tretí kvartál 2018

Iron Sky v rámci nezávislej filmovej tvorby je ojedinelý filmársky projekt. Ide azda o najdrahší film, ktorý bol kedy nakrútený bez záštity veľkých produkčných firiem a to za výraznej podpory zbierky ľudí na internete.

Iron Sky v rámci nezávislej filmovej tvorby je ojedinelý filmársky projekt. Ide azda o najdrahší film, ktorý bol kedy nakrútený bez záštity veľkých produkčných firiem a to za výraznej podpory zbierky ľudí na internete. Keď sa objavili informácie o zámere nakrútiť IronSky 2 a opäť požiadať o pomoc verejnosť, mnohí neváhali, rovnako ako aj mnohí Slováci. Zapojili sa ľudia z celého sveta.

Iron Sky a nacisti, na akých si Hollywood netrúfa

Vytvoriť sci-fi komédiu, ktorá sa pohráva s alternatívnou minulosťou je obzvlášť trúfalosť. Tematika nacizmu, nacistického vojska v 21. Storočí, ktoré prežilo na odvrátenej strane Mesiaca, kam sa uchýlili na tajnú základňu, je naozaj len sci-fi rozprávkou. Napriek tomu sa prvý film odohrával na Mesiaci aj v USA, či priamo v Bielom dome. Pri profesionálnom hereckom výkone a filmárskej práci pritom nikto ani len nepovie, že išlo o film vytváraný za podpory verejnosti a nadšencov myšlienky filmu s touto tematikou.

Druhý film však zaujal už v roku 2014 prvou ukážkou, kde sa odhalí pravá tvár prezidentky USA, ako aj uvidíme samotného Adolfa Hitlera ako preživšieho, ktorý sa premáva na skrotenom tyranosaurovi rexovi. Len pripomíname, že už niekde v začiatku bol film označený za sci-fi komédiu, takže sa nemožno čudovať ničomu, čo sa vo filme objaví. Za posledné roky sa objavilo viacero nápadov, inovácií a noviniek, ktoré sa tam pridali, alebo postavy, ktoré svojou úlohou prispeli k celkovému výsledku. Lenže stále filmári držia v napätí všetkých, čo film podporili, poslali svoje peniaze a dostanú za ne darčeky.

Podpora filmu a darčeky za podporu

Vo svete obľúbené systémy na podpory projektov umožňujú poslať za finančnú pomoc neskôr darčeky, alebo hotový výsledok. Chcete vydať zbierku komixov? Možno nájdete záujemcov z celého sveta, čo za jeden výtlačok s venovaním budú chcieť poslať pár desiatok eur. Vývojári technológií tu začínajú občas veľké veci, hoci na počiatku vyzerajú malé. Aj nejeden Slovák siahol po možnosti podporiť nový film a zakúpil si nejaký balíček, darčekové predmety, či dokonca meno v titulkoch na záver filmu. Lenže to čakanie je ubíjajúce.

Pôvodný termín dokončenia bol v roku 2014 odhadovaný na záver roka 2016. Niekoľko krát sa posúval, ba dokonca aj na poslednom poriadnom traileri sa objavuje dátum 14. Február 2018. Zvláštne že na Valentína. Nakoniec ho ale nedodržali. Video nahraté 9. mája 2017 nepoznalo okolnosti, aké budú o necelý rok. Posun nateraz zastal na treťom kvartáli roka 2018. Dobrou správou je, že film je už nakrútený a momentálne je v postprodukcii, kde jednotlivé scény prechádzajú vylepšovaním, štúdiovou úpravou a efektmi.

Po dlhšom čase sa práve teraz začínajú filmári ozývať a približovať najbližšie plány. Medzi nimi je aj fakt, že kým s jedným filmom prešli do postprodukcie, nakrúcajú ďalší, čím vznikne minimálne trilógia. Vzniknúť má dokonca aj seriál a počítačová hra. Na svedomí to má mať všetko spoločnosť Iron Sky Universe, ktorú založili ešte v roku 2013 autori filmu Iron Sky, Fíni Tero Kaukomaa a Timo Vuorensola.

Stránky na Indiegogo

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu