ZN.SK
láska

Čo sú feromóny, ako ich použiť a čo s nami robia?

Určite ste už počuli slovo feromón, alebo niekde spomínali feromóny a viackrát ste aj rozmýšľali nad tým, čo to vôbec znamená…

Určite ste už počuli slovo feromón, alebo niekde spomínali feromóny a viackrát ste aj rozmýšľali nad tým, čo to vôbec znamená. Nezaškodí si trošku objasniť o čo vlastne ide. Čo je feromón, aké tipy feromónov poznáme a niečo málo o parfémoch so zložkami feromónov.

láska

Čo vlatne je ten feromón?

Je to chemická látka, ktorú vylučujú ľudia alebo živočíchy formou potu, moču, prípadne slín. Spúšťa chemickú reakciu toho istého jedinca na jedinca toho istého druhu. Teda reakciu z človeka na človeka (stávame sa navzájom podmanivými a žiadúcimi), prípadne zo zvieraťa na zviera, avšak toho istého druhu. Znamená to, že ich vylučujú všetky živé bytosti od mravcov, včiel, až po slony a v neposlednom rade aj my ľudia. Donedávna sme o nich nemali príliš veľa informácií, bližšie sa nimi začali zaoberať a skúmať až v nejakých päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes už je tých informácií viac a vieme ako feromóny fungujú v živočíšnej ríši aj medzi nami ľuďmi.

Druhy feromónov

Poznáme viac druhov feromónov a rozdeľujú sa na: poplašné feromóny, sú to tie, pri ktorých nastávajú obranné reakcie. Ďalej poznáme sexuálne feromóny, ktoré lákajú opačné pohlavie, stávajú sa najvzájom neodolateľnými. Ďalsím druhom sú upokojujúce feromóny, upokojujú obranné reakcie. A v neposlednom rade sú to tzv. stopovacie feromóny, tiež aj potravné feromóny, je to zdroj potravy.

Feromónové parfémy a voňavky

Pri ľudských feromónoch sa najčastejšie hovorí o rôznych parfémoch alebo im podobných výrobkoch. Veľa z nás už tieto parfémy vyskúšali a boli zvedaví ako na náprotivky zapôsobia. Ak sa nastriekate feromónovým parfémom, neznamená to hneď, že sa na vás všetci nalepia. Pravdou však je, že častokrát majú úspech ženy a muži, ktorí nemusia ohurovať krásou, proste na nich niečo je. Ťahá vás k nim určitá neodolateľná príťažlivosť. Môže zato práve produkcia feromónov, ktoré môžu zlepšiť váš bežný aj sexuálny život. Vďaka feromónovým parfémom, môžete byť neodolateľnou, očarujúcou a zvodnou zároveň. S feromónmi sa budete cítiť sebavedomejšie a príťažlivejšie.

Sú feromóny vhodnejšie ako samostatný produkt alebo ako zložka v parféme? Každá z možností má svoje klady aj zápory. Ak budete mať feromón ako zložku vo vašom parféme, ten by tam mal byť neustále, keď si obľúbenú vôňu aplikujete. Oddelením feromónov a parfému, teda použitím dvoch produktov si nie vždy musia sadnúť. Je teda na vás pre ktorú z možností sa rozhodnete.

Feromóny pre mužov

  • predstavujú zaujímavú možnosť ako osloviť ženské pohlavie. Prečo zaujímavú? Lebo feromóny sú neoddeliteľnou súčasťou fungovania živočíšnej ríše a ľudskej ríše, ktorých základnou funkciou je zabezpečiť okrem iného aj naše nevyhnutné rozmnožovanie.

Feromóny pre ženy

  • sú veľmi citlivé na mužské feromóny, najmä v období okolo ovulácie, ale nie je to také jednoduché ako by sa nám mohlo zdať. Všetky mužské feromóny totiž nie sú rovnako atraktívne. Napríklad Androstenol je produkovaný mužmi v rámci čerstvého potu – smola pre mužov je, že z neho veľmi rýchlo mizne.

včely a vábenie

Vedecké štúdie a pokusy

Vedcom sa podarilo zistiť, že pokles vylučovania feromónov je zapríčinený pri  dlhodobých stresových sitáciách, únave a pri celkovom vyčerpaní organizmu, preto by sme mali dbať na zdravší životný štýl a snažiť sa občas aj zrelaxovať. Taktiež rôzne kozmetické prípravky prirodzene narúšajú vylučovanie feromónov. Takže to s nimi netreba preháňať.

Keď si ženy pridali kvapku feromónu do parfému, boli pre mužské pohlavie príťažlivejšie, častejšie sa s partnermi bozkávali a milovali. Viac sa im darilo, či už v rodinnom kruhu alebo v práci.

Čo z toho všetkého vyplýva? Nemusíme vyhrať súťaž krásy, stačí ak u nás feromóny dobre fungujú a budeme pre opačné pohlavie neodolateľné.  Ako sa hovori „musíme si jednoducho voňať“.

Feromóny sú zväčša v predaji v obchodoch s tovarom pre dospelých (18+):

Pripravila Zuzka

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu