Búrka ochromila Bratislavu, v Ružinove záplava zatopila autá - Zaujímavé novinky ZN.SK

Búrka ochromila Bratislavu, v Ružinove záplava zatopila autá

Búrka v Bratislave po horúcich dňoch dnes ochromila dopravu. Na viacerých miestach sa nahromadila voda, spomalila dopravu a viacero miest celkom zaplavila voda. Sirény hasičov ako aj sanitky boli dnes v pohotovosti. Doprava v Ružinove doplatila na kľúčový most a podjazd v blízkosti zastávky Slovanet. Voda tu zaplavila minimálne tri vozidlá, ktoré neodhadli výšku vody. V niektorých z nich zostali vodiči.

Záplavy Bratislava jun 2018

Búrka a pre ňu Ružinov bez dopravy

Keďže cez podjazd prechádzajú všetky ružinovské električky, zostali v zástupe po oboch stranách, žiadni cestujúci sa nedostali tak skoro domov. Neprestávajúci dážď nebol príliš veľkým lákadlom vyraziť po vlastných. Zradná bola aj pôda po trávnikoch, ktoré sú celkom zatopené, alebo premočené a prebára sa v nich topánka.

Záplavy Bratislava Ružinov jún 2018

Ľudia postávajúci v zastávkach zväčša nehromžili. Telefonovali si navzájom a boli cez médiá informovaní o situácii v meste. Nezvyčajný pohľad na dážď sa mohol ľuďom naskytnúť navzájom. Mnohí nepočítali s búrkou a tak bez akejkoľvek ochrany pred dažďom zmoknutí do poslednej nitky vzdali pokusy ukrývať sa.

Záplavy Bratislava Ružinov jún 2018

Odčerpanie vody v podchode nepripadalo do úvahy, keďže na čerpadlo je nutné mať priestor kam čerpať. Kanalizácia nestíhala. Uviaznuté autá sa ocitli v nezávideniahodnej situácii, rovnako ako mnoho cestujúcich. Cestujúci sa rozbehli rôznymi smermi. Podľa našich informácií sa doprava vliekla slimačím tempom na všetkých mostoch, v centre aj na ceste Trnavská, Ivánska, Hradská. Všetci tí, čo odbehli úsek cez Ružinov mali síce na čas odchádzajúce spoje 87 a 67, no aj tie sa zasekli v zápche už po troch minútach.
(článok napísaný v mobile a vydaný cez mobil v zápche)


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.