Bio, vegán, vegetarián? Zorientujte sa v tom, čo to znamená - Zaujímavé novinky ZN.SK

Bio, vegán, vegetarián? Zorientujte sa v tom, čo to znamená

Tlačové správy: Cestu rôznych foriem alternatívneho stravovania v súčasnosti vyhľadáva stále viac ľudí v súvislosti so záujmom o zdravú výživu či ekologické otázky. Kvôli obrovskému množstvu dostupných informácií však môže byť poriadne náročné zorientovať sa v záplave pojmov súvisiacich s výživou. Bio, vegan či vegetarián? Zorientujte sa aj vy!

Smothies

Bio alebo nebio?

Bez ohľadu na to, ktoré potraviny človek je a ktoré z jedálnička vylúči, môže dnes vyberať zo širokej ponuky produktov rôznej kvality. Priemyslovo vyrábané potraviny často obsahujú len minimálne množstvo telu prospešných živín a naopak obsahujú škodlivé chemické látky. Alternatívou sú biopotraviny, teda chemicky neošetrené poľnohospodárske produkty označené ochrannou známkou. Ak chcete jesť práve také, tak vaším cieľom je bio obchod. Bratislava, ale aj iné mestá ich ukrývajú hneď niekoľko, takže sa nemusíte obávať, že nenájdete to, čo potrebujete.

Tí, čo nejedia mäso

Všeobecne rozšírený pojem vegetarián označuje človeka, ktorý neje mäso (vrátane rýb) a ďalšie živočíšne produkty. Strava vegetariána je založená prevažne na potravinách rastlinného pôvodu. Aj bezmäsitá strava pritom ponúka širokú škálu ďalších možností, ako je napríklad laktovegetarián či ovovegetarián.

Vegáni sú často označovaní za prísnych vegetariánov, keďže zo svojho jedálnička vylučujú úplne všetky produkty živočíšneho pôvodu, teda mlieko a mliečne výrobky, vajcia a niekedy aj med.

A čo zdravie?

Na tému, či je vegetariánska strava zdraviu prospešná, sa vedú rozsiahle a vášnivé diskusie. Prebiehajúce štúdie a výskumy často prinášajú čiastočné a protichodné informácie. V oblasti stravovanie neexistuje univerzálna diéta vhodná pre všetkých a optimálny spôsob stravovania je pre každého určený mnohými faktormi, ako je vek, zdravotný stav, spôsob trávenia a podobne.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.
Viac:
Transcend pamäťová karta UHS-II 700S 32 GB
Recenzia: Výkonná pamäťová karta Transcend 32 GB V90 SDHC 700S

Príbeh Ježišovej manželky, Márie Magdalény, v kinách už 22.marca

Pieniny a Červený Kláštor
Navštívte národný park Pieniny a s ním aj Červený Kláštor

Zavrieť