ZN.SK
Wellington Circle Moon

Auto s kostrou 22 rokov nezvestného muža našiel cez Google mapy

Dve desaťročia otvorený prípad a otázky pomohli zodpovedať Google mapy na americkej Floride. William Moldt zmizol bez akejkoľvek stopy ešte 7. októbra 1997…

Dve desaťročia otvorený prípad a otázky pomohli zodpovedať Google mapy na americkej Floride. William Moldt zmizol bez akejkoľvek stopy ešte 7. októbra 1997 a odvtedy sa po ňom zľahla zem. Pátrala po ňom polícia a s jeho zmiznutím s apo rokoch zmierila aj priateľka, ktorá začala iný život. Blízky počítali s tým, že zmizol, mohol mať nejaké problémy, uniesli ho, alebo sa jednoducho rozhodol začať niekde inde. Len nedávno však úplná náhoda priniesla odpoveď na otázku, čo sa s ním stalo.

Wellington Circle Moon

Snímka z mesta Wellington, v štvrti Moon Bay Circle na Floride. Google Maps

Auto pod vodou, ktoré ľudia nevideli, no satelit áno

Na Google mapách vyhotovených pomocou satelitu, je stále čo objavovať. Náhodný nález jedného z pôvodných obyvateľov konkrétnej štvrte v Miami mu však nedal spávať. Hľadal na mapách dom, v ktorom kedysi býval a pri pohľade na breh miestneho upraveného jazera sa mu niečo nepozdávalo. Na snímkach videl auto, ktoré si už mohol predtým všimnúť aj niekto iný. Z brehu ho však nebolo vidieť a okrem toho, aj po rokoch od vyhotovenia snímky tam to auto stále bolo. Kontaktoval preto známeho, ktorý býval neďaleko a po overení, že nejaké auto sa tam naozaj nachádza, kontaktovali políciu.

Len náhodou sa tak podarilo objaviť 22 rokov nezvestného muža, ktorý v ňom našiel svoju smrť. Príčiny a okolnosti nehody, pre ktorú sa ocitlo auto vo vode už vyšetruje polícia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu