Auto s kostrou 22 rokov nezvestného muža našiel cez Google mapy

Auto s kostrou 22 rokov nezvestného muža našiel cez Google mapy

Dve desaťročia otvorený prípad a otázky pomohli zodpovedať Google mapy na americkej Floride. William Moldt zmizol bez akejkoľvek stopy ešte 7. októbra 1997 a odvtedy sa po ňom zľahla zem. Pátrala po ňom polícia a s jeho zmiznutím s apo rokoch zmierila aj priateľka, ktorá začala iný život. Blízky počítali s tým, že zmizol, mohol mať nejaké problémy, uniesli ho, alebo sa jednoducho rozhodol začať niekde inde. Len nedávno však úplná náhoda priniesla odpoveď na otázku, čo sa s ním stalo.

Wellington Circle Moon

Snímka z mesta Wellington, v štvrti Moon Bay Circle na Floride. Google Maps

Auto pod vodou, ktoré ľudia nevideli, no satelit áno

Na Google mapách vyhotovených pomocou satelitu, je stále čo objavovať. Náhodný nález jedného z pôvodných obyvateľov konkrétnej štvrte v Miami mu však nedal spávať. Hľadal na mapách dom, v ktorom kedysi býval a pri pohľade na breh miestneho upraveného jazera sa mu niečo nepozdávalo. Na snímkach videl auto, ktoré si už mohol predtým všimnúť aj niekto iný. Z brehu ho však nebolo vidieť a okrem toho, aj po rokoch od vyhotovenia snímky tam to auto stále bolo. Kontaktoval preto známeho, ktorý býval neďaleko a po overení, že nejaké auto sa tam naozaj nachádza, kontaktovali políciu.

Len náhodou sa tak podarilo objaviť 22 rokov nezvestného muža, ktorý v ňom našiel svoju smrť. Príčiny a okolnosti nehody, pre ktorú sa ocitlo auto vo vode už vyšetruje polícia.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.