ZN.SK
Zuno banka

Zuno banka končí. Svoje účty presunie do Tatra banky

Zuno banka sa rozhodla ukončiť svoju činnosť po tom, čo sa jej ju nepodarilo pred niekoľkými mesiacmi predať. Na aktuálnych sporiacich účtoch…

Zuno banka sa rozhodla ukončiť svoju činnosť po tom, čo sa jej ju nepodarilo pred niekoľkými mesiacmi predať. Na aktuálnych sporiacich účtoch boli ukončené úroky a účty budú onedlho presunuté do inej banky. Ak ste náhodou do Zuno banky utiekli z Tatra banky, nasledovná správa vás prekvapí. Účty sa presunú práve do Tatra banky, kde však zatiaľ neexistuje program bezplatného účtu. Čiže buď ho zavedie bezplatný program, alebo sa majitelia Zuno účtov ocitnú v platených programoch.

Zuno banka

Zaujímavosťou je, že hoci Zuno banka oznámila svoj koniec, až k 21. Októbra končia s prijímaním nových klientov. Otázne však je, aký je zmysel zaregistrovať sa do Zuno banky, ak o pár dní končí. Česká Zuno banka sa presúva pod Raiffeisen bank. Kompletné informácie priniesla správa, ktorú dostali všetci klienti Zuno banky.

Vážený klient,

majiteľ ZUNO BANK AG (ďalej ZUNO banka), Raiffeisen Bank International (RBI) Group, sa rozhodol postupne ukončiť činnosť ZUNO banky v Českej aj Slovenskej republike, kde táto zahraničná banka pôsobí prostredníctvom svojich pobočiek. Dôvodom tohto rozhodnutia je to, že skupina poskytuje bankové služby pod viacerými značkami, a preto chce podnikateľskú štruktúru zjednodušiť. Predpokladaný dátum vrátenia bankovej licencie ZUNO banky je na konci prvého polroka 2017.

Radi by sme Vás informovali, že v tejto chvíli nie je potrebné aktívne podniknúť z Vašej strany žiadne kroky. ZUNO banka bude poskytovať servis k účtom i ostatným bankovým produktom a vaše peniaze sú v bezpečí. Všetky prostriedky klientov v ZUNO banke ostávajú naďalej chránené rakúskym systémom ochrany vkladov.

Bankové aktivity sa budú postupne presúvať v Českej republike na Raiffeisenbank, a.s. a na Slovensku na Tatra banku, a.s. O konkrétnom postupe sa ešte rokuje v rámci skupiny RBI a tiež s príslušnými dohľadovými orgánmi. Všetky dôležité informácie Vám poskytneme v dostatočnom predstihu.

Bez ohľadu na pripravovanú zmenu nás finančný trh vedie k zníženiu úrokových sadzieb na sporiacich produktoch na Slovensku na nulovú úroveň. Zmena bude účinná od 21. októbra 2016, viac informácií získate tu. K rovnakému dátumu zároveň zastavíme aj prijímanie nových klientov.

Taktiež od 5. decembra 2016 nadobudnú účinnosť naše upravené Všeobecné obchodné podmienky. Ich úplné znenie si môžete kedykoľvek pozrieť na našom webe, kde nájdete aj ďalšie dôležité dokumenty.

Pokiaľ so zmenami Všeobecných obchodných podmienok nebudete súhlasiť, máte právo na okamžité ukončenie Rámcovej zmluvy bez poplatkov, a to ešte pred navrhovaným dňom účinnosti predmetnej zmeny.

Ďakujeme za porozumenie,
ZUNO team

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu