ZN.SK
počítač a home office práca nad počítačom

Práca z domu: Vzdialenosť, ktorá v sebe spája zaujímavé výhody

Napriek tomu, že karanténne opatrenia z minulosti výhody práce z domu a na diaľku jasne potvrdili, existuje stále veľa spoločností, ktoré…

Napriek tomu, že karanténne opatrenia z minulosti výhody práce z domu a na diaľku jasne potvrdili, existuje stále veľa spoločností, ktoré prácu z domu nepovažujú za prínos. Práca a zamestanec bez kontroly predsatvuje pre mnohých majiteľov firmy obrovské riziko. Avšak, zdá sa, že niekoľko zaujímavých a nielen praxou potvrdených faktov práce z domu naznačuje, že umožniť zamestnancom pracovať týmto flexibilným spôsobom má obrovskú hodnotu.

počítač a home office práca nad počítačom

Pokračujte v čítaní a o nepopierateľných a zaujímavých faktoch práce z domu sa dozviete viac.

Šetríte čas aj peniaze

Mnohí z nás túžia bývať na vidieku, ktorý je spojený s prírodou a väčším súkromím. Problémom je, že v takýchto oblastiach sú ponuky na dobre platenú prácu minimálne. Z tohto dôvodu pri cestovaní do veľkého mesta za lepším zamestnaním minieme ročne obrovské množstvo peňazí.

Vysoké sumy cestovného sú zmesou nákladov na verejnú dopravu a palivo, ako aj skrytých nákladov zabudovaných do vecí, ako je poistenie auta a náklady na jeho údržbu. Na zmiernenie nepriaznivej situácie je samozrejme možné za určitých podmienk využiť podľa Zákona o službách zamestnanosti a § 53 príspevok na dochádzku za prácou (najviac v sume 200 €). V dnešnej náročnej dobe je to ale pre mnohých stále nerentabilné.

Oveľa lepšou možnosťou, aj pre samotných majiteľov firmy, sa preto stáva práca na diaľku, vďaka ktorej si aj cez výhody lacnej virtuálnej kancelárie môžu znížiť nemalé náklady.

Nepotrebujete platiť nájom za nehnuteľnosť, žiadne reprezentatívne oblečenie, vstávať o dve hodiny skôr, aby ste do práce prišli včas a hektolitre kávy na doplnenie energie zamestnancov.

Zbavíte sa úzkosti

Podľa zahraničných štaistkík [1] z roku 2020, od ktorých ani naša krajina nemá veľmi ďaleko, to môže byť v priemere až o 30 % menej úzkosti z práce, ak ju vykonávame z domu. A niet sa čomu čudovať, pretože práca v neprirodzenom a často nepohodlnom prostredí s ľudmi, ktorí vám nie vždy vyhovujú, vie dať poriadne zabrať nielen psychike, ale aj fyzickému stavu tela.

Dovodom menšej pravdepodobnosti výskytu depresií, úzkosti a stresu môže byť tiež nižšia úroveň mikromanažmentu, väčšia úroveň autonómie a viac času, o ktorý sa neoberáte na ceste za prácou.

Počet inzerovaných pracovných pozícií na diaľku vzrastá

Už pred príchodom covidu sa forma práce na diaľku začala rozširovať. Mnohí majitelia firiem, podľa prieskumov až dve tretiny [2], sa však aj dnes čoraz viac rozhodujú podnikať z domu, pričom ich biznis dokonale zastupuje a reprezentuje moderné sídlo firmy v hlavnom meste.

Registračná forma sídla je mimoriadne výhodná alternatíva pre splnenie zákonných podmienok založenia firmy, s ktorou získavate nielen čas, ale aj nemalé peniaze. Kdekoľvek na svete sa nachádzate, vo virtuálnm sídle vašej firmy je o všetko postarané.

Základné potreby spoločnosti sú tak plne zastúpené a vy sa môžete venovať jej ďalšiemu rozvoju s využitím kvalitnej práce šikovných ľudí z domu.

Samozrejme, práca z domu si vyberá svoju daň v podobe možného a väčšieho rozptýlenia. Tomu sa ale nedá vyhnúť ani v bežnej kancelárii. Ak teda hľadáte spôsoby, ako byť v práci efektívnejší, možno je na čase vyskúšať tento model.

Odhaduje sa [3], že pri priemernom 40 hodinovom pracovnom čase do veku 65 rokov strávime v práci viac ako 90 000 hodín, ak preto existuje spôsob, ako si tento dlhý čas nejako spríjemniť a byť pritom efektívny, prečo by to nemohla byť vzdialenosť, ktorá v sebe spája množstvo výhod.

Zdroj obrázkov: Creative Lab / fizkes/Shutterstock

[1]  https://www.statista.com/statistics/1111396/benefits-of-working-remote-2020/

[2] https://www.istp.sk/clanok/16235/dve-tretiny-firiem-umoznuju-home-office-kancelarskym-zamestnancom

[3] https://careerorigin.com.au/fun-facts-about-working-life

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu