Platba kartou online: Aké funkcie by mala mať platobná brána?

Platba kartou online: Aké funkcie by mala mať platobná brána?

Predávate svoje produkty alebo služby na internete? Moderná platobná brána vám dokáže ušetriť veľa času a nákladov. Nezaškodí prehľad praktických funkcií, ktoré nepochybne oceníte aj vy!

Platba kartou na internete a riziká

Aby platba kartou bola pre vašich zákazníkov čo najpríjemnejšia, ideálnym riešením je platobná brána integrovaná priamo vo vašom webe. Na to, aby klient mohol vykonať transakciu, nemusí byť presmerovaný na iné okno. Takáto technológia je dnes dostupná nielen pre najväčšie e-shopy, ale aj pre menších podnikateľov.

Opakovaná platba kartou online a vrátenie peňazí 

Moderná platobná brána dokáže zabezpečovať aj opakované platby kartou. Zákazník raz zadá údaje z karty a systém následne automaticky strháva zvolenú čiastku v prednastavených časových intervaloch. Táto funkcia výrazne zjednoduší vaše procesy.

Benefitom je taktiež automatické uloženie karty, ktoré šetrí vašim zákazníkom čas. Dbajte však na to, aby platobná brána disponovala kvalitným zabezpečením voči odcudzeniu citlivých informácií. Ako online podnikateľ alebo prevádzkovateľ internetového obchodu nepochybne oceníte aj funkciu jednoduchého vracania peňazí. V administrátorskom prostredí viete jedným klikom vrátiť prostriedky na účet vášho klienta.

Optimalizovaná platobná brána

Pri výbere platobnej brány si všímajte tiež to, či je optimalizovaná pre jednotlivé druhy zariadení. Jej dizajn by sa mal automaticky prispôsobiť, keď si zákazník otvorí váš web na mobilnom telefóne, tablete či stolovom počítači.

Ak podnikáte medzinárodne, dbajte na to, aby vaša platobná brána bola prispôsobená pre jednotlivé jazykové mutácie. Platba kartou online tak bude príjemným zážitkom pre klientov z rôznych krajín.

Ideálnym riešením je platobná brána od overeného poskytovateľa s dlhoročnou históriou. Ten zabezpečí nielen bezchybné fungovanie, ale aj výhodnú cenu.

Zdroj obrázku: feeling lucky / Shutterstock


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.