ZN.SK
parfemo

Parfum má hlavu i srdce. O čo vo svete parfumov ide?

Vedeli ste, že parfumy majú svoju hlavu, srdce a základ? Aj parfumy a vône patria medzi bežné veci, ktoré v každodennom živote zvlášť neregistrujeme. Samozrejme…

Vedeli ste, že parfumy majú svoju hlavu, srdce a základ? Aj parfumy a vône patria medzi bežné veci, ktoré v každodennom živote zvlášť neregistrujeme. Samozrejme, s výnimkou prípadov, ak si my sami kúpime nový parfum a tešíme sa z našej vône, alebo ak napríklad spoznávame novú životnú lásku a niekam hlboko do pamäte sa nám vryje jej, resp. jeho parfum. Ak sa však pozrieme na parfumy bližšie, zistíme, že majú hlavu i srdce nielen v doslovnom, ale aj prenesenom význame.

parfum

Aká hlava a srdce?

Bežná parfuméria vám na svojom e-shope či v obchode ponúkne rôzne parfumy pre ženy, mužov, alebo aj unisex parfumy. Pri pohľade na parfumy však nevidíte, čo všetko sa za názvami a popismi skrýva. Parfumy majú skutočne svoju hlavu, srdce a základ, a to v doslovnom zmysle slova. Hlava parfumu predstavuje vône a esencie, ktoré ucítite ako úplne prvé, pričom zväčša ako prvé aj vyprchajú a väčšinou ide o ľahšie a svieže tóny. Srdce, prirodzene, diriguje charakter a znenie danej vône, prejaví sa niekoľko minút po tom, ako parfum použijete. A základ tvoria esencie, ktoré doznievajú najdlhšie. Ak teda napríklad aj po celom dni práce od rána stále cítite svoju voňavku, tak to veľmi pravdepodobne cítite jej srdce.

Vonné zložky

Azda máte trochu rozšírili obzory. Zrejme nie toľko ľudí vie, že parfum má nejaké srdce či hlavu. Ďalším parametrom sú vonné zložky. Môže sa stať, že chcete či už sebe alebo niekomu blízkemu objednať parfum z internetu a nemáte možnosť si ho najprv osobne preskúšať. Alebo sa neviete rozhodnúť. Môžete si vyskúšať rôzne vonné zložky a podľa nich si vybrať svoj parfum. Na internete nájdete rôzne prehľady vonných zložiek, ktoré sa najlepšie hodia podľa pohlavia či veku.

Aj v prenesenom význame

Môžeme písať o hlave či srdci parfumu alebo o vonných zložkách, často však rozhoduje prenesené a pomyselné srdce parfumu. A síce, s akými spomienkami a chvíľami si parfum asociujeme a aké v nás zanechal dojmy. Výnimočná nie je ani poverčivosť, keď si ľudia dávajú na významné udalosti parfum, ktorý im už v minulosti priniesol úspech.

Zdroj obrázka: Kolomiec / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu