Očakávate do rodiny zvierací prírastok? Ako vybrať vhodnú búdu?

Očakávate do rodiny zvierací prírastok? Ako vybrať vhodnú búdu?

Priniesli ste si domov malé klbko radosti – šteniatko. Celé dni sa teraz začnú točiť iba okolo vášho nového maznáčika. Informácií, ktoré o výchove, starostlivosti a výžive potrebujete vedieť, je veľmi veľa, preto nezaškodí zopár informácií. Musíte myslieť aj na to, kde váš psík bude bývať, preto si prečítajte, na základe akých kritérií by ste mali pri výbere „domčeka“ rozhodovať.

pes a psia búda

Prvé dni alebo aspoň prvé týždne by ste mali mať šteniatko určite pri sebe, a to vo vnútri a nie vonku. Potrebujete sa s ním zoznámiť a ono si na vás musí zvyknúť. Tiež je jednoduchšie ho ustrážiť. Ak však máte psíka, ktorému bude neskôr lepšie vonku, mali by ste premýšľať nad výberom kvalitnej búdy pre psa.

Ako si búdu vybrať?

  1. Veľkosť búdy

Nezabudnite, že šteniatka veľmi rýchlo rastú a preto si musíte zistiť, aké rozmery bude mať váš pes v dospelosti. Niekedy ľudia zbytočne kupujú veľké búdy, tie však pri malých plemenách nie sú vôbec potrebné. Psík by si pri vstupe do búdy nemal udrieť chrbát. Ak si budete kupovať búdu online, môžete sa stretnúť s veľkosťami S, M, L, XL a XXL. Nezabudnite si prečítať aj konkrétne rozmery a nespoliehajte sa na to, že veľkosť M bude tak akurát.

  1. Počasie

Treba myslieť na to, aby búda zabezpečila psovi v zime potrebné teplo, a naopak v lete miesto, kde sa môže schladiť. Ak chcete vášho psíka potešiť, určite mu zabezpečte izolovanú búdu, ktorá ho bude chrániť ako pred chladom, tak aj pred slnečnými lúčmi.

  1. Typ plemena

Tak ako my, aj psy majú rozdielne povahy. Ak viete, že váš pes je plachý alebo sa rád schováva, kúpte si búdu s otvorom na boku. Zaistíte mu tak väčšie súkromie. Ak je však váš pes zvedavý a všetko rád sleduje, môžete premýšľať nad búdou s predným vchodom. V prípade, že dopredu viete a plánujete, že chcete mať šteniatka, skvelým riešením je z vrchu otvárateľná búda s vyberateľnou predsieňou.

Zdroj obrázku: {Yuliia Gornostaieva} / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.