ZN.SK
vystavené fotografie fotosúťaže Nové mesto 2021 v nákupnom centre VIVO Bratislava

Nové Mesto na vašich fotkách: fotovýstava Nového Mesta očami obyvateľov

Mestská časť a stredisko kultúry začiatkom roka pripravila súťaž o tú najkrajšiu fotografiu Nového Mesta. Spomedzi takmer dvoch stoviek…

Farbami hrajúce vinohrady, dominantná televízna veža v objatí lesov či moderný Národný futbalový štadión. To je len zlomok čarovných zákutí našej mestskej časti, ktoré sa často stávajú objektom našich fotoaparátov. Tento rok mohla široká verejnosť prihlásiť svoje snímky do súťaže „Nové Mesto na vašich fotkách“, ktorú vyhlásila mestská časť spoločne so Strediskom kultúry na Vajnorskej ulici. Výstava tých najlepších sa bude konať v nákupnom centre VIVO! Bratislava.

Fotosúťaž o najkrajšiu fotografiu bratislavského Nového mesta

Mestská časť a stredisko kultúry začiatkom roka pripravila súťaž o tú najkrajšiu fotografiu Nového Mesta. Spomedzi takmer dvoch stoviek zapojených vybrali zástupcovia samosprávy spoločne s odbornou porotou tie najoriginálnejšie, ktoré môžete obdivovať v rámci aktuálnej výstavy v komunitnom nákupnom centre VIVO! Bratislava. „V Novom Meste máme množstvo krásnych a zaujímavých miest a zákutí. A ich krásu a mágiu často ešte viac zvýrazní vydarená fotografia. Práve takýchto fotografií nám prišlo do súťaže veľké množstvo, o to ťažšie bolo vybrať „tie naj“. Všetci súťažiaci však ukázali cit a lásku k fotografii, za čom im patrí veľké uznanie,“ hovorí starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Šesť osobností rozhodlo

Odborná porota bola zložená zo šiestich osobností – hudobného skladateľa, textára a speváka Petra Nagya, hudobníka a fotografa Mariusa Bartoňa, riaditeľky Strediska kultúry Bratislava-Nové Mesto Márie Priečinskej, profesionálnych fotografov Mariána Valoviča a Jany Plevovej, ako aj akademického architekta Roberta Němečeka.

vystavené fotografie fotosúťaže Nové mesto 2021 v nákupnom centre VIVO Bratislava

„Komunitné nákupné centrum VIVO! Bratislava dotvára kolorit Nového Mesta už 20 rokov. Sme preto veľmi radi, že môžeme v našich priestoroch zorganizovať výstavu fotografií, ktoré zachytávajú túto mestskú časť očami jej obyvateľov. Ocenené snímky si návštevníci centra môžu prísť pozrieť až do 24. júna. Niekoľko ďalších nevýherných fotografií, ktorú sú tematicky zamerané na Kuchajdu a jej okolie, vystavíme aj na móle na Kuchajde od 1. júla v rámci sprievodnej výstavy,“ približuje Adrián Bódis, Country Manager spoločnosti IMMOFINANZ pre Slovensko.

Porota vybrala celkovo 15 snímok. Okrem predstavenia svojich prác verejnosti v rámci výstavy získali ocenení autori fotografií na prvých troch miestach aj hodnotné ceny od spoločností CEWE Fotokniha, vydavateľstva IKAR a tiež 3 nákupné poukážky od nákupného centra VIVO! Bratislava v hodnote 150 eur a 2 nákupné poukážky v hodnote 50 eur.

Nové Mesto na vašich fotkách

Hlavná výstava

  • Kedy: do 24.6.2021
  • Kde: VIVO! Bratislava
  • Sprievodná výstava
  • Kedy: do 1.7.2021
  • Kde: Galéria na Kuchajde

Ocenené fotografie:

1. miesto: Matej Kováč – Kamzík TV a inverzia

Kováč, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

1. miesto: Viera Masariková – Odraz

Masariková, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

1. miesto: Irina Adamová – Dážď

Adamová, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

2. miesto: Matúš Janoštík – Národný futbalový štadión čiernobielo 1

Janoštík, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

2. miesto: Roman Valo – Rezidenčný projekt Tehelné pole

Valo, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

2. miesto: Patrícia Arbetová – Koronavírus

Arbetová, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

3. miesto: Lucia – Nový futbalový štadión

Lucia, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

3. miesto: Barbora Žilinková – Jemný dotyk hmly

Žilinková, Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

Špeciálna cena starostu mestskej časti Nové Mesto:  Matej Kováč – Vinohrady na Strážoch

Vinohrady, Kováč, cena starostu. Fotosúťaž Nové mesto očami jeho obyvateľov 2021

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.



Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu