Letné kávové drinky ako inšpirácie a ďalší rozmer kávy samotnej

Letné kávové drinky ako inšpirácie a ďalší rozmer kávy samotnej

Čas letných mesiacov plynie tak trochu inak. Čo všetko by ste mali ochutnať, aby ste mohli povedať, že tohtoročné leto za to stálo? Čo tak kávové drinky? Zametovo ľadové Frostino, mrazivé Cold Brew alebo novinku Espresso tonic? Základom je kvalitná káva a ľad. A o potešenie neprídu ani milovníci ovocného smoothie.

Kávové drinky

Espresso tonic – minimalistická záležitosť

Vychutnajte si neobvyklé spojenie chutí tonicu a silnej kávy. Každý asi pozná chuť espressa, ktorá je už sama o sebe ľahko horká. No pokiaľ sa zmieša s horkosladkým tonicom, dejú sa zázraky. Samozrejme, záleží nielen na druhu kávy, ale tiež na druhu tonicu, z ktorého bude výsledný nápoj pripravovaný. V Costa Coffee počas letných prázdnin môžete ochutnať rovno tri varianty. Pri príprave niečoho tak minimalistického totiž rozhoduje každý detail a doladenie chutí. Zláka vás Espresso tonic granátové jablko alebo Espresso tonic uhorka a limeta?

Má bielu čiapku a je to studené, čo je to?

Frostino. Príjemne chladný dotyk na jazyku, ktorý osvieži telo a myseľ unavené teplom v mestských uliciach. Základom je espresso doplnené ľadom, mliekom a kvapkou vanilkovej bázy. Barista všetko rozmixuje do hladka a potom je už len na vás, akú príchuť si zvolíte – slaný karamel, čokoládu s orieškom alebo exotikou voňajúci kokos. Všetko je dozdobené poriadnou porciou šľahačky.

Kávové drinky a Cold Brew trikrát inak

Ľadová káva je skvelá voľba. A Cold Brew možno ešte o jednu kocku ľadu lepšia. Pri príprave Cold Brew neprechádza káva kávovarom, ani sa nezalieva horúcou vodou. Cold Brew je totiž káva lúhovaná. Namiesto rozpúšťania v horúcej vode hrá hlavnú rolu dlhá doba lúhovania – až dvadsať hodín. Následuje odfiltrovanie a vychladnutie. Na prianie zákazníka barista nápoj ochutí letnými príchuťami. Myslíte si, že nespoznáte rozdiel v chuti v porovnaní s klasicky pripravenou kávou? Určite spoznáte. Cold brew má nižšiu aciditu a vyšší obsah kofeínu, čo sa prejavuje na jemnejšej a sladšej chuti. Rozhodne počas leta v kaviarňach Costa Coffee vyskúšajte.

Frost kávové drinky a smoothies

Ovocná pecka

V Costa Coffee si môžete vybrať z troch druhov ovocných smoothies. Všetky smoothies sú pripravené z kvalitného hlboko zmrazeného ovocia a jablkového džúsu. Nenájdete tam žiadne konzervanty, umelé farbivá ani pridaný cukor. O príjemne sladkú chuť sa postará dokonale dozreté ovocie.

Viac na www.costa-coffee.sk


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.