Lego City simuluje deťom reálne životné situácie - stavebnice

Lego City simuluje deťom reálne životné situácie

Postaviť nemocnicu, vypraviť vlak, chytiť zlodeja či uhasiť požiar – to je len niekoľko situácií, ktoré sa prakticky pravidelne dejú v každom väčšom meste, a ktoré si vie vaše dieťa v rámci hry prirodzene nasimulovať. Tieto situácie si dieťa môže vyskúšať pri skladaní Lego City, čiže verzie obľúbenej stavebnice, ktorá sa zameriava najmä na tému mesta či dopravných prostriedkov. Aj v tomto prípade platí, že lego môže byť ako o zábave, tak aj o vzdelávaní.

Stavebnica Lego City

Reálne životné situácie

Stavebnice lego sa venujú rôznym tematikám, no Lego City konkrétne reálnym životným situáciám. Nečakajte teda vesmírnych hrdinov a sci-fi, ale veci, s ktorými sa bežne stretávate pri živote v menšom i väčšom meste. Výber takejto lego stavebnice je dobrý pre rozvoj dieťaťa. Samozrejme, nemali by ste k tomu dieťa nútiť, ale prirodzene ho priviesť k tomu, aby v rámci hry aj poznávalo a získavalo nové vedomosti. Práve Lego City predstavuje ideálnu kombináciu zábavy a vedomostí.

Základy orientácie a logického uvažovania

Pochopiteľne, modely v Lego City netreba brať ako bernú mincu a verné odzrkadlenie reálneho mesta, avšak, môže poskytnúť cenný model a základ priestorovej orientácie. Dieťa tak môže zábavnou formou zistiť, že niekde v meste sa musí nachádzať nemocnica, železničná stanica či cestné spojenie. A ak plní rôzne úlohy pri skladaní Lego City, buduje si základy logického uvažovania a jemnej motoriky.

Viacero verzií

Aj samotné Lego City ponúka deťom viacero verzií. Viete si vyberať spomedzi verzií zameraných na autá, hasičov, stavanie vysnívaného mesta, lietadlá či helikoptéry a zaujímavosťou sú aj modely určené do vane! Áno, vo vani sa dá s Lego City napríklad potápať alebo jazdiť na člne. V každom prípade, špecifikom Lego City je práve simulácia reálnych životných situácií.

Zdroj obrázka:  Sharomka / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.