7 módnych trendov v roku 2023, ktoré neuniknú vašej pozornosti

7 módnych trendov v roku 2023, ktoré neuniknú vašej pozornosti

Najvhodnejší čas, kedy začať plánovať svoj šatník na tento rok, je práve teraz. Prinášame vám najaktuálnejšie módne trendy, ktoré v roku 2023 jednoducho musíte mať. Využite pochmúrne dni a ulovte si nové trendy kúsky, vďaka ktorým vyniknete pri každej príležitosti.

Imidžovky

Nedioptrické okuliare, takzvané imidžovky, slávia v tomto roku svoj návrat do sveta módy. Vidieť sme ich mohli ako doplnok na predvádzacích mólach mnohých svetových návrhárov. Podľa štýlu zvolených okuliarov tak môžete svojmu outfitu doplniť kus elegancie, rafinovanosti, ale aj výstrednosti. Dôležité je vybrať si ten správny tvar a môžete sa nechať unášať na vlnách módy.

nedioptrické okuliare modne prvky

Zdroj: pexels.com / Wesley Carvalho

Mokasíny na platforme

Výrazné platformy si svoju cestu do sveta módy začali raziť pomerne nedávno. Aj napriek tomu spôsobili za krátky čas doslova ošiaľ a jednoduché kožené čižmy na platforme môžeme stále sledovať takmer všade okolo nás. Vyzerá to tak, že rok 2023 bude tomuto trendu aj naďalej priať a mokasíny na platforme si počas jari a leta získajú srdce nejednej módnej maniačky.

Ulice ovládne zelená a ružová

Rok čo rok prináša svet módy do popredia iné farby. Zatiaľ čo po minulé roky ovládali šatníky žien naprieč celým svetom jednoduché biele, čierne, sivé či zemité kúsky, tento rok to bude o čosi veselšie. Ulice by tak mali zaplaviť odtiene zelenej, vrátane machovej a papraďovej zelenej.

módne prvky, textil

Zdroj: pexels.com / Karolina Grabowska

Podľa mnohých stylistov sa svojej obľube bude tešiť aj výrazne ružová farba, čo súvisí s premiérou filmu Barbie v júli 2023. Ak si trúfate, postavte na týchto odtieňoch pokojne celý outfit. Ak ste skôr za jednoduchosť, môžete zvoliť nenápadné doplnky vo forme šperkov, kabeliek, opaskov, či už spomínaných imidžoviek.

Baleríny

Aj keď to vyzeralo, že baleríny už majú svojich päť minút slávy za sebou, opak je pravdou. Aj v roku 2023 budú patriť medzi obľúbené alternatívy obuvi do kancelárie, či na letné prechádzky. Predpokladá sa tiež ich návrat na slávnosti, napríklad na svadby. Tento módny trend ocenia najmä ženy, ktorým robia topánky na opätkoch vrásky na čele.

Trblietavé prvky

Ak váš šatník obsahuje trblietavé kúsky, v tomto roku by ste im mali dať jendoznačne šancu. Zažiariť tak môžete nielen na slávnostných udalostiach, ale aj počas prechádzky mestom, či v práci. Neznamená to, že si hneď musíte zadovážiť čo najblyšťavejší kúsok. Úplne postačí jemný trblietavý detail, ktorý oživí každý fádny outfit.

módne prvky, textil

Zdroj: pexels.com / Skylar Kang

Cargo vrecká

Cargo vrecká začali svoju púť ako módny trend v roku 2022. Zatiaľ čo v tom čase sa uchytili ako výrazný prvok prevažne na nohaviciach, v tomto roku prichádzajú vo veľkom štýle. Nadrozmerné vrecká by tak mali po novom zdobiť nielen nohavice, ale aj sukne, šortky, kabáty či bundy.

Kožené legíny

Legíny z umelej kože patria k módnym trendom, ktoré majú svojich priaznivcov, ale aj zarytých odporcov. Už počas minulých rokov zožali množstvo slávy a svoje miesto si našli v šatníkoch mnohých celebrít, no aj obyčajných ľudí. Tento rok bude tento kúsok aj naďalej na svojom výslní, pretože posúva obyčajné legíny na nový level a každému outfitu dodáva kus elegancie.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.