Zaujímavosti a tajomstvá kníh: Denník zúfalého zamestnanca (Miroslav Zuberec)

Zúfalý zamestnanec denník ekniha

Denník zúfalého zamestnanca je novou eknihou, ktorá vychádza zo skutočného pôvodného denníka kolujúceho medzi zamestnancami jednej renomovanej firmy. Popisuje troch rôznych kolegov a ich príbehy, ktoré sa navzájom prelínajú. Ani s jedným z nich by bežný človek nechcel mať nič spoločné. Avšak Miroslav Zuberec s nimi prichádzal do kontaktu deň čo deň. Našiel spôsob, ako stretnutia s nimi prežiť a nezblázniť sa.

Psychologický detox v práci? Skúste to s vlastným denníkom

Psychologické upokojenie prišlo v podobe denníka, ktorým dokázal ventilovať strach aj chuť vybuchnúť. Aj vďaka denníku, pre ktorý nebola núdza o materiály, sa neraz držal na uzde. Súčasne sa jeho pomaly rozrastajúce sa dielko stávalo záznamom udalostí a situácií aj pre ostatných kolegov, ktorí netušili následky mnohých situácií, či dokonca rozhodnutí, ktoré vo firme začali platiť. Ich pozadie aj počiatok sa nakoniec občas ukrýval v tomto denníku. Až nedávno sa Denník dostáva po úpravách na svetlo sveta. Stáva sa tak dôkazom, že nie je to v každom kolektíve tak ružové, ba dokonca sa v niektorých situáciách spoznajú aj iní.

  1. Autor v denníku zmenil mená, mestá, tak trochu oblasť zamerania, avšak zachoval presný popis dialógov, časy v rámci dňa, aj situácie, ktoré sa odohrávali.
  2. Autor vystupujúci pod pseudonymom Miroslav Zuberec má celkom iné meno. A vôbec nemusí byť muž. Meno Zuberec má skôr súvis so zvieraťom a vzťahom k nemu, než s dedinkou.
  3. Popud na napísanie denníka začal príchodom kolegu Gunára. Časť venovaná pani Jaškovej pozostáva zo starších spomienok celkovo piatich rôznych kolegov a útržkových záznamov jej vyjadrení.
  4. Z pôvodného denníka boli odstránené len tie časti, ktoré by mohli uškodiť firme samotnej
  5. Denník bol úspešným materiálom medzi kolegami, ktorí túžili byť v obraze
  6. Je príkladom toho, ako mnoho vecí nerobiť. Žiaľ mnoho prvkov v denníku je slovenskou realitou.
  7. Ako neskôr vysvitlo, Gunár v minulosti naozaj pôsobil ako navrhovateľ rôznych grafík. Ako zdroj obrázkov považoval Google a svojim konaním sa už v predošlých zamestnaniach s veľkým šťastím vyhol malérom za porušenie autorských práv. Stále s pocitom majstra sveta.
  8. Časť venovaná zahraničným majiteľom spoločnosti a jej zástupcom bola výrazne upravená. Pôvodne obsahovala ich rozhovory, sexistické a vulgárne vyjadrenia namierené na priateľku jednej z postáv. Vyjadrovali tak svoje predstavy o nej bez toho, aby vedeli, že rozprávajú s jej partnerom. Časť bola vynechaná, pretože by totiž celkom zmenila žáner výsledného denníka.
  9. Denník ako príliš negatívny zamietlo niekoľko slovenských vydavateľstiev. Väčšina vydavateľstiev však vôbec neodpovedala. Vyjadrenie z českého vydavateľstva prišlo takmer okamžite.
  10. Na zapísanie jednotlivých udalostí slúžil notes a niekedy dokonca znakové písmo chrániace udalosti pred rozlúštením. Toto znakové písmo autor denníka používal na škole na zápis ťahákov. Inokedy pomohol aj kúsok papiera, či o jeden dokument na ploche navyše.
  11. Niektorí kolegovia prosili o pokračovanie zapisovania denníka aj vtedy, keď to už autor vzdával
  12. Pani Jašková spôsobila naštrbenie kolektívu a odchod troch kľúčových zamestnancov z marketingu, do ktorého čela sa sama postavila bez poverenia spoločnosti. Kuriózne bolo, že už v predošlom zamestnaní ju vyrazili z dôvodu rozvrátenia tamojšieho kolektívu.
  13. Za posledné roky sa popisovaná firma zmenila. Okrajová časť Bratislavy, kde má sídlo, je dnes o niečo rušnejšia, aj stráženejšia po prestavbe budovy. Žiaľ aj dnes cez vrátnicu pustia živly, ktoré pokračujú v podobnom duchu aj dnes. Hoci s inými menami a osobitosťami svojho správania. Tlačenka, absurdný až neviditeľný marketing, aj naštrbené vzťahy s podozrievavými pohľadmi ale fungujú dodnes.

Predajné miesta na Slovensku:

Predajné miesta v Čechách:

Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.