ZN.SK
Tour de france

Sagan má jasný cieľ na Tour de France 2016, kto neprečíta – nevie

Slovenské médiá prinášajú neuveriteľnú šokujúcu informáciu. Peter Sagan chce aj tento rok na Tour de France dosiahnuť dobré výsledky. Informácie v rádiách aj v online denníkoch vyrážajú dych.

Slovenské médiá prinášajú neuveriteľnú šokujúcu informáciu. Peter Sagan chce aj tento rok na Tour de France dosiahnuť dobré výsledky. Informácie v rádiách aj v online denníkoch vyrážajú dych. Takže on ide zabojovať na Tour de France a naozaj dosiahnuť dobré výsledky? Všetci sme očakávali, že tam ide len do počtu. „Prevratná“ informácia v skutočnosti nemá žiadnu hodnotu. Všetci vieme, že Peter Sagan ide na Tour de France a všetci vieme, že bude bojovať a nezostane na chvoste. Ak by ste si tie články neprečítali a správy nevypočuli, vôbec by ste nevedeli, že ide útočiť na dobré umiestnenia. Očakáva to od neho tím, sponzori, stávkari, znalci cyklistiky s uvodzovkami aj bez úvodzoviek a celý národ. Ale aby tento článok napísaný ako reakcia na šokujúce oznamy v správach nemenovaných dvoch rozhlasových staníc a nespočetne veľa denníkov neboli len tak o ničom, je dobré pripomenúť, kedy sa vlastne Tour de France 2016 koná.

Tour de france

Kedy sa koná Tour de France 2016?

  • Tohtoročná Tour de France začína 2. júla v sobotu a končí sa 24. júla v nedeľu. Celkovo bude už neuveriteľný 103. ročník Tour de France rozdelený na 21 etáp, ktoré celkovo v sebe zahŕňajú trasu dlhú až 3 519 kilometrov. Toľko budú musieť šliapať všetci, ktorých meno sa má objaviť na víťazných priečkach, aj na miestach po nich.
  • Zachádzať sa bude aj do troch susedných krajín, do Andorry, Švajčiarska a Španielska.
  • Začiatok Tour de France sa bude konať na trase Mont-Saint-Michel do Sainte-Marie-du-Mont na Utah Beach. Zväčša sa budú cyklisti zdržiavať na krásnom pobreží, ktoré má čo ponúknuť milovníkom histórie pre bohatý výskyt stredovekých pamiatok, ostatne ako veľká časť Francúzska aj v iných lokalitách.
  • Posledná 21. etapa zo Chantilly do vždy nezabudnuteľného Paríža na Champs-Élysées merajúca 113 kilometrov bude opäť zážitkom. A Slovensko bude mať jasno v tom, či máme opäť výnimočnú reklamu z Petrovej vytrvalosti, alebo prenechá miesto záujmu médií niekomu ešte lepšiemu než je on.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu