Sagan má jasný cieľ na Tour de France 2016, kto neprečíta - nevie - Zaujímavé novinky ZN.SK

Sagan má jasný cieľ na Tour de France 2016, kto neprečíta – nevie

Slovenské médiá prinášajú neuveriteľnú šokujúcu informáciu. Peter Sagan chce aj tento rok na Tour de France dosiahnuť dobré výsledky. Informácie v rádiách aj v online denníkoch vyrážajú dych. Takže on ide zabojovať na Tour de France a naozaj dosiahnuť dobré výsledky? Všetci sme očakávali, že tam ide len do počtu. „Prevratná“ informácia v skutočnosti nemá žiadnu hodnotu. Všetci vieme, že Peter Sagan ide na Tour de France a všetci vieme, že bude bojovať a nezostane na chvoste. Ak by ste si tie články neprečítali a správy nevypočuli, vôbec by ste nevedeli, že ide útočiť na dobré umiestnenia. Očakáva to od neho tím, sponzori, stávkari, znalci cyklistiky s uvodzovkami aj bez úvodzoviek a celý národ. Ale aby tento článok napísaný ako reakcia na šokujúce oznamy v správach nemenovaných dvoch rozhlasových staníc a nespočetne veľa denníkov neboli len tak o ničom, je dobré pripomenúť, kedy sa vlastne Tour de France 2016 koná.

Tour de france

Kedy sa koná Tour de France 2016?

  • Tohtoročná Tour de France začína 2. júla v sobotu a končí sa 24. júla v nedeľu. Celkovo bude už neuveriteľný 103. ročník Tour de France rozdelený na 21 etáp, ktoré celkovo v sebe zahŕňajú trasu dlhú až 3 519 kilometrov. Toľko budú musieť šliapať všetci, ktorých meno sa má objaviť na víťazných priečkach, aj na miestach po nich.
  • Zachádzať sa bude aj do troch susedných krajín, do Andorry, Švajčiarska a Španielska.
  • Začiatok Tour de France sa bude konať na trase Mont-Saint-Michel do Sainte-Marie-du-Mont na Utah Beach. Zväčša sa budú cyklisti zdržiavať na krásnom pobreží, ktoré má čo ponúknuť milovníkom histórie pre bohatý výskyt stredovekých pamiatok, ostatne ako veľká časť Francúzska aj v iných lokalitách.
  • Posledná 21. etapa zo Chantilly do vždy nezabudnuteľného Paríža na Champs-Élysées merajúca 113 kilometrov bude opäť zážitkom. A Slovensko bude mať jasno v tom, či máme opäť výnimočnú reklamu z Petrovej vytrvalosti, alebo prenechá miesto záujmu médií niekomu ešte lepšiemu než je on.
Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.