ZN.SK
Melónová triesť

Rýchly recept: Melónové osvieženie s ľadovou triešťou

S melónom, touto unikátnou chutnou a zdravou zeleninou, sme sa už nedávno zoznámili podrobnejšie. Spôsobom jeho servírovania sa medze…

S melónom, touto unikátnou chutnou a zdravou zeleninou, sme sa už nedávno zoznámili podrobnejšie. Melónové kreácie aj rôzne melónové druhy chutia azda každému. Spôsobom jeho servírovania sa medze nekladú – je skvelý len tak nakrájaný na plátky, ale na obľube získava aj jeho kombinácia s balkánskym syrom. A pretože je bohatou zásobárňou vody, hodí sa aj na prípravu koktejlov. Vyskúšajte melónovú triešť, ktorá bude s cukríkmi Haribo Anguria ozdobou každej letnej párty.

Či už červený, oranžový alebo žltý, melón skrátka nesmie chýbať na žiadnej letnej párty. My sme tentokrát siahli po klasickom vodnom, ktorý v kombinácii s mätou vytvorí svieži nápoj na teplé dni.

Melónová triesť

Melónové pochúťky – ľadová triešť

Ingrediencie na 2 porcie:

  • 4 hrste ľadu
  • 200 g melónu
  • čerstvá mäta
  • melónové cukríky Haribo Anguria

Postup:

  1. Melón vydlabte a spolu s mätovými listami rozmixujte.
  2. Zmes prelejte stranou a rozmixujte ľad, na ktorý potom pridajte melónovú šťavu.
  3. Ozdobte slamkou, mätou a melónovými cukríkmi Haribo Anguria.

TIP: Melón je skvelou ingredienciou pre párovanie chutí. Melónové chute je možné prepojiť napríklad s uhorkou, kde tvorí dokonalé osviežujúce duo.

Melónová triesť

Vedeli ste, že melón

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu