ZN.SK
Barbora žiačiková, redaktorka RTV šport úraz

Redaktorka RTVS Barbora Žiačiková: zásah puku do tváre ju nezmenil

Príbeh mladej športovej redaktorky a moderátorky Babory Žiačikovej z RTVS je jedným z tých nešťastných so šťastným koncom. Počas hokejového zápasu v BB.

Príbeh mladej športovej redaktorky a moderátorky z RTVS je jedným z tých nešťastných so šťastným koncom. Počas hokejového zápasu v Banskej Bystrici dostala mladá redaktora Barbora Žiačiková zásah do tváre zatúlaným letiacim pukom. Situáciu, ktorú by nechcel zažiť nikto, kto pozná bolesť po zásahu pukom, nieto ešte do tváre, by bežne človek videl v tom najhoršom možnom svetle.

Zápas 30. kola Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Popradom, ktorý nakoniec skončil výhrou Popradu, „spestrila“ aj nepríjemná udalosť. Vyhodený puk Janom Brejčákom vyletel z hracieho poľa a zasiahol redaktorku RTVS nad pravé oko. Zásah jej podľa Facebooku spôsobil zlomeninu nadočnicového oblúku, podliatiny, ako aj otras mozgu. Stav oka a tváre po zásahu, ako aj po prvej operácii vyzeral, že si vyžiada trvalé následky a poznačí aj redaktorku samotnú.

Redaktorka Barbora Žiačiková dnes

Barbora neznenávidela šport, ani hokej. Brejčák sa jej prišiel do nemocnice ospravedlniť a keďže Barbora nepatrí medzi tých, čo z nešťastia za každú cenu chce vytrieskať čo najväčšie odškodné, získala si fanúšikov po celom Slovensku. Najmä jej usmiata tvár cez slzy z bolestí, je dôkazom, že niektoré nehody sa dajú riešiť aj mierovou cestou bez zbraní. Žiačiková tak trochu môže „vďačiť“ nepríjemnému bolestivému pracovnému úrazu za ešte vyššiu popularitu, než kedykoľvek predtým.

Dnes dokonca na niektorých fotografiách vyzerá opäť usmiata tak, ako pred decembrom 2019. Najmä prekvapivo z doterajších záberov nie je vidieť výraznú jazvu, ktorý by sme po takomto zranení očakávali. Buď je dielom skvelej práce lekárov, ktorých prístup si Barbora pochvaľovala už počas hospitalizácie, alebo sme zatiaľ tvár z blízka nevideli. To hlavné, čo si treba všimnúť, však zostáva zachovaný a permanentný úsmev na jej tvári.

Facebook redaktorky Barbory Žiačikovej:   https://www.facebook.com/BarboraZiacikovaRTVS

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu