Recepty z Telerána na Markíze v slušnej knihe Oslavujeme s Teleránom

Recepty z Telerána na Markíze v slušnej knihe Oslavujeme s Teleránom

Kuchárska kniha Oslavujeme s Teleránom na prvý pohľad neprezrádza, o čom je. Až jej obsahom je slušná nádielka receptov, ktoré sme mali možnosť vidieť v relácii. Oslavujeme s Teleránom ale nie je názov knihy len tak pre nič za nič. V samotnej relácii sme počas roka 2017 mohli postrehnúť takýto slogan, ktorý bol pripomienkou 25. výročia od vzniku najdlhšie fungujúcej rannej relácie na Slovensku.

Oslavujeme s teleranom kuchárska kniha

Kým v Čechách ich je niekoľko, na Slovensku vznikal taktiež podobný formát v televízií, ktorá rada oznamuje, že vysiela najlepšie seriály na svete, najlepšiu akciu, najlepšie filmy, hoci to žiaľ vôbec nie je pravda. Formát Telerána na TV Markíza je úspešný a pripomenúť si ho knihou nie je vôbec zlý nápad. Najmä ak ide o recepty, ktoré sú v relácii inšpiráciou a sledujeme ich so záujmom.

Recepty z Telerána v knihe

Mali sme možnosť sa bližšie pozrieť na túto knihu. Slušne ťažká, aj hrubá, ponúka na svojich 256 stranách s kvalitným papierom odhadom do 200 receptov obohatených o fotografie hotových kulinárskych výtvorov. To tvorí gro celej knihy. Samozrejme, tým, že ide o Teleráno, pri receptoch sa občas objaví aj snímka vyhotoveného jedla počas ranného vysielania, snímka z relácie samotnej, fotografie z nakrúcania a mnoho iného. Kniha je na viacerých miestach doplnená moderátormi a ich fotografiami.

Oslavujeme s Teleránom

Neraz nájdete aj stránky, ktoré sa priamo nevenujú vareniu, ale popisujú sviatky a tematickú kuchyňu. V nich dostáva priestor niekoľko moderátorov, aby predstavili svoje fašiangy, či Vianoce, alebo iné príležitosti. Knižka tak dokáže ponúknuť kulinárom a milovníkom kuchyne mnoho inšpirácií, alebo tipov. Zároveň fanúšikovi relácie Teleráno dáva malú sondu medzi moderátorov a do šou. Môže spätne nazrieť na niektoré diely a situácie, aké si možno bude ešte pamätať. Kniha vyšla na jeseň 2017, čo nie je tak dávno.

Oslavujeme s Teleránom

Kniha hlavne o varení a receptoch

Recepty sú popísané v rámci surovín, prípravy aj doplnené o fotografiu diela. Ide pritom o profesionálne fotky, ktoré ak neboli robené priamo pri vysielaní, museli prinútiť kuchárov opäť dielko vytvoriť, aby poslúžilo objektívu fotoaparátu. Knižka je v predaji pod názvom Oslavujeme s Teleránom a na prvý pohľad nepôsobí ako kuchárska kniha. Skôr ako oslava známej televíznej relácie a zbierka zážitkov a fotografií z vysielania. Pri listovaní však v nej objavíte mnoho pochúťok.

Oslavujeme s Teleránom

Pochopiteľne, tí, ktorí nie sú divákmi relácie, môžu nahliadať na jej obsah inak. Stále je však pre nich podstatná časť obsahu. Tá, ktorá prináša receptúry a tipy do kuchyne.

  • Kniha v ponuke kníhkupectva BUX.sk
Ohodnoťte článok post

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.