ZN.SK
The Suicide squad: samovražedná misia

Recenzia: The Suicide squad: Samovražedná misia a nová zostava

Jednotka samovrahov (The Suicide squad) je späť! Väčšia, bláznivejšia a nebezpečnejšia. Dostali supertajnú misiu na vzdialenom ostrove…

Jednotka samovrahov (The Suicide squad) je späť! Väčšia, bláznivejšia a nebezpečnejšia. Dostali supertajnú misiu na vzdialenom ostrove, ktorý sa po násilnom puči stal silne protiamerickým. Ich úlohou je zničiť mimozemský projekt hviezdica. Pravidlá sú jasné – splň misiu a máš o 10 rokov kratší trest. Ak ju nesplníš, je po tebe. Čo sa môže pokaziť?

Nová partia v The Suicide squad

Zo známych tvárí vidíme iba všetkými zbožňovanú Harley Quinn, plukovníka Ricka Flaga a nechýba ani Captain Boomerang. Ten však v prvých minútach filmu zomiera, takže ostávame so silnou dvojkou Harley a Rick.

Nových postáv je oveľa viac. Vedúcim partie sa stane Robert DuBois – strelec, ktorý vždy trafí svoj cieľ. Ďalej je tu Peacemaker, pre ktorého je mier taký dôležitý, že mu nezáleží na tom, koľko ľudí preň bude musieť zabiť. Ratcatcher 2 zase ovláda potkany. Nakoniec tu máme metačloveka s menom The Shark. Žraloka, ktorý je nepriestrelný a zachutilo mu ľudské mäso. Zároveň je to najmilšia postava zo všetkých.

Týmto sa náš zoznam ľudí, ktorí mali v mladosti problém s rodičmi a potom sa stali psychopatmi, zďaleka nekončí. Vymenovať však všetky šialené vedľajšie postavy by nám zabralo príliš dlho. Veď, nechajte sa prekvapiť.

Nesmierne vtipné a trošku nechutné

Celý film bol priam prepchatý vtipnými hláškami a bizarnými postavami, pri ktorých sa dalo len ťažko udržať pred smiechom. Žáner je akčný a dobrodružný, ale pokojne by sa to mohlo radiť aj pod komédiu.

Zároveň by som film označila aj pojmom krvák. A to doslova. Prepolené hlavy, trčiace vnútornosti, krvácajúce rany. Všetko dostalo dosť času a detailný záber na kameru. Najskôr to bolo v pohode – tu trčí holenná kosť, tu žralok obžiera lebku, tu niekto príde o prednú časť hlavy… Neskôr to však začalo byť už trochu nepríjemné. Naozaj nepotrebujeme vidieť podrobnú smrť každého jedného vojaka v boji.

Zadúšanie sa od smiechu sa teda striedalo so znechutením. Nakoniec som rada, že som v kine nič nejedla. Naozaj neviem ako by to dopadlo…

Projekt Hviezdica

Ozaj a projekt Hviezdica je naozaj hviezdica. Obrovská a s veľkým okom priamo v strede. Z boku vypúšťa svoje malé kópie, ktoré sa ľuďom prisajú na tvár a tým sa stanú jej súčasťou. Neviem, kto toto vymyslel. Nebála by som sa však tvrdiť, že na niečom asi fičal.

Akčné zábery boli brilantné a dalo by sa povedať, že sa tvorcovia s týmto filmom naozaj vyhrali. Nakoniec by som ho opísala troma slovami – bizarný, vtipný a krvavý.

Pripravila Aďa

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu