Recenzia: The Suicide squad: Samovražedná misia a nová zostava

Recenzia: The Suicide squad: Samovražedná misia a nová zostava

Jednotka samovrahov (The Suicide squad) je späť! Väčšia, bláznivejšia a nebezpečnejšia. Dostali supertajnú misiu na vzdialenom ostrove, ktorý sa po násilnom puči stal silne protiamerickým. Ich úlohou je zničiť mimozemský projekt hviezdica. Pravidlá sú jasné – splň misiu a máš o 10 rokov kratší trest. Ak ju nesplníš, je po tebe. Čo sa môže pokaziť?

Nová partia v The Suicide squad

Zo známych tvárí vidíme iba všetkými zbožňovanú Harley Quinn, plukovníka Ricka Flaga a nechýba ani Captain Boomerang. Ten však v prvých minútach filmu zomiera, takže ostávame so silnou dvojkou Harley a Rick.

Nových postáv je oveľa viac. Vedúcim partie sa stane Robert DuBois – strelec, ktorý vždy trafí svoj cieľ. Ďalej je tu Peacemaker, pre ktorého je mier taký dôležitý, že mu nezáleží na tom, koľko ľudí preň bude musieť zabiť. Ratcatcher 2 zase ovláda potkany. Nakoniec tu máme metačloveka s menom The Shark. Žraloka, ktorý je nepriestrelný a zachutilo mu ľudské mäso. Zároveň je to najmilšia postava zo všetkých.

Týmto sa náš zoznam ľudí, ktorí mali v mladosti problém s rodičmi a potom sa stali psychopatmi, zďaleka nekončí. Vymenovať však všetky šialené vedľajšie postavy by nám zabralo príliš dlho. Veď, nechajte sa prekvapiť.

Nesmierne vtipné a trošku nechutné

Celý film bol priam prepchatý vtipnými hláškami a bizarnými postavami, pri ktorých sa dalo len ťažko udržať pred smiechom. Žáner je akčný a dobrodružný, ale pokojne by sa to mohlo radiť aj pod komédiu.

Zároveň by som film označila aj pojmom krvák. A to doslova. Prepolené hlavy, trčiace vnútornosti, krvácajúce rany. Všetko dostalo dosť času a detailný záber na kameru. Najskôr to bolo v pohode – tu trčí holenná kosť, tu žralok obžiera lebku, tu niekto príde o prednú časť hlavy… Neskôr to však začalo byť už trochu nepríjemné. Naozaj nepotrebujeme vidieť podrobnú smrť každého jedného vojaka v boji.

Zadúšanie sa od smiechu sa teda striedalo so znechutením. Nakoniec som rada, že som v kine nič nejedla. Naozaj neviem ako by to dopadlo…

Projekt Hviezdica

Ozaj a projekt Hviezdica je naozaj hviezdica. Obrovská a s veľkým okom priamo v strede. Z boku vypúšťa svoje malé kópie, ktoré sa ľuďom prisajú na tvár a tým sa stanú jej súčasťou. Neviem, kto toto vymyslel. Nebála by som sa však tvrdiť, že na niečom asi fičal.

Akčné zábery boli brilantné a dalo by sa povedať, že sa tvorcovia s týmto filmom naozaj vyhrali. Nakoniec by som ho opísala troma slovami – bizarný, vtipný a krvavý.

Ohodnoťte článok post