ZN.SK
Použitie a zastavenie, domino, pád

Prečo určite nekupovať databázy emailových adries? Pozor!

Na internete ponúkajú mnohí na predaj databázy emailových adries, ale naozaj sa oplatí ich kúpiť? Takmer nikdy sa to neoplatí a akurát si poškodíte meno.

Na internete sa nachádzajú desiatky špekulantov, ktorí narábajú s emailovými adresami ako s obchodným artiklom. Špekulanti, ktorí pozbierali emailové adresy z neznámych zdrojov ich ako balík veľkého počtu adries najčastejšie vo formáte XLS predáva ako výnimočný nástroj s ktorým môžete osloviť tisíce zákazníkov. Adresy uvádzajú ako tie, ktoré súhlasili s príjmom emailových správ. Už toto je niečo nemožné a nereálne. Minimálne v jednom prípade sme sa stretli, že predmetom predaja bola databáza obchodu, kde klienti súhlasili. Áno, ale v rámci obchodu ABC, nie ostatných 30 obchodov a portálov, ktoré túto databázu nakúpili. Chcete naozaj poznať dôvody, prečo určite takéto databázy nekupovať a nepoužívať?

Použitie a zastavenie, domino, pád

1. Protizákonné

Slušnému podnikateľovi by malo stačiť, že nákup ale aj hlavne predaj takejto databázy je často v rozpore s legislatívou. Niečo také je vlastne dokonca nemožné.

2. Špekulant nekontrolovateľne zarába

Predajca takejto databázy nekontrolovateľne a nerušene zarába viac a viac. Pri predaji databázy sú dokonca takí, ktorí si do zmluvy kladú podmienku, aby strana kupcu tejto databázy prísne tajila údaje o predajcovi. Špekulant predáva databázu opakovane a bez obmedzení. Emailové adresy, ktoré sa ocitli v zozname a chcú sa brániť, sú odkázané odhlasovať sa z každého eshopu a portálu, ktorý si databázu kúpi ako novú so stále rovnakým počtom adries. Ľudia sa totiž odhlásia vždy z nového zoznamu daného webu a nie z pôvodnej databáze, ktorá je predmetom opakovaného predaja.

3. Nový používateľ riskuje

Ako nový používateľ takejto databázy riskujete. Napríklad ak už niektoré dotknuté strany riešia trestné oznámenie na predošlé spamy, ten váš pripoja veľmi jednoducho do celého celku.

4. Vzťah so značkou cez databázy? Ale no tak!

Aký má asi vzťah takto oslovený človek s vašou značkou? Absolútne žiadny. Nevedel o vás a nepochybne ani nebude mať o vás záujem. Najlepšie sú adresy detí z komunitných fór a následne cielenie predajcu áut, aby si kúpili svoje auto práve tam. Úžasné cielenie.

5. Dôveryhodnosť klesá

Idete poslať email, presnejšie v tomto prípade spam, na tieto adresy a chcete si spraviť u nich reklamu? To jediné, čo docielite je, že ak vás nepoznali, spoznali vás ako nedôveryhodného. Tí, čo vás poznali naopak začnú vašu značku vnímať ako nedôveryhodnú.

6. Nízka úspešnosť

Špekulant, ktorý predáva 110 000 slovenských emailových adries, by si zaslúžil poriadny výprask. Nie len, že koná v rozpore s legislatívou, dobrými mravmi a štve veľké množstvo ľudí, on ešte k tomu ponúka 110 000 adries, hoci v skutočnosti funguje len asi 8 000 z nich. Otvorenie emailov v počte 922 vám bude celkom zbytočné, najmä ak si výrobok kúpi reálne 26 z nich a 160 z nich vám začne nadávať a vyhrážať sa úradmi.

7. Podvodníci

Predajca takejto databázy neraz navršuje počet. Falšovaním vymyslených adries, zbieraním nickov na pokeci, dopĺňaním neexistujúcich koncoviek s inými už existujúcimi loginmi emailov. Do adries ukrývajú dokonca adresy, ktoré sú smerované opäť na nich a tak presne vedia zistiť, či ste náhodou nepredali databázu vy sami niekomu ďalšiemu. Skúsite ju predať a už píšu a vyjednávajú, že ste databázu poskytli tretej strane a tým porušili zmluvu. Nebude hľadieť na to, že už on sám zhrešil. Lenže vy ste tým pádom zhrešili rovnako tak. Odporúčame sa vyvarovať ponukám predaja emailových adries na jaspravim.sk, kde prebieha predaj databázy, ktorú sám predajca kúpil a nikdy nepoužil. Predáva veselo ostatným opakovane to, čo sám kúpil za 10 eur. Aj takto sa na Slovensku tvorí biznis.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu