ZN.SK
500 volkswagen

Podvodná súťaž: Rozdávanie 500 Volkswagenov, naleteli tisíce

Údajne rozdávajú až 500 vozidiel Volkswagen. Tisícky Slovákov tomu uverili a aj napriek niekoľkým indíciám o tom, že súťaž nemožno považovať za oficiálnu…

Odrazu obrovské čísla zdieľaní a komentárov sa objavili na stránkach Volkswagen Slovakia, ktoré sa javia ako oficiálne stránky automobilky na Slovensku. Aspoň sa o tento dojem snažia uvádzanými informáciami. Hlásia, že spoločnosť Volkswagen sa pre posledné medializované problémy s úpravami emisných kontrol, rozhodla rozdať 500 modelov Volkswagen Jetta. Stačí len napísať do komentára pod fotografiu farbu laku, ktorý by ste chceli a vyžrebujú 500 výhercov, ktorý toto vozidlo získajú. Údajne je pre spoločnosť lacnejšie tieto vozidlá darovať, ako sa snažiť o ich predaj.

500 volkswagen

Niečo vám tu nehrá?
Áno, prvky tejto takzvanej súťaže sú identické s podvodnými súťažami tak veľmi dôverne známymi zo slovenského Facebooku. Stretávame sa s nimi opakovane. Prekvapivé však je, ak po takomto formáte súťaže siahne aj známa značka. Kde je problém? Facebook nie je oficiálnym Facebookom spoločnosti Volkswagen a súťažnú výzvu tam nezavesil nikto zo zamestnancov spoločnosti. Súťaž nie je pravá. Sklamaných teda bude niekoľko tisíc horlivých súťažiacich, vás, alebo vašich priateľov, ktorí tak horlivo zdieľali tento úspešný pokus ako ľudí oklamať. Je naozaj krásne získať vozidlo len tak, ale to vám nedá absolútne nikto.
V priebehu jedinej minúty pribudlo 640 súťažiacich. Obrovský úspech, aký zaznamenáva táto falošná súťaž prekonáva aj naše očakávania. Keď súťaž vidíte 5x u priateľov a následne aj na hlavných stránkach Centrum.sk s titulkom: „Darovanému autu na emisie nepozeraj. Volkswagen údajne ponúka na Facebooku 500 áut zadarmo“, potom tomu začínate pomaly veriť. No je tu niekoľko problémov, ktoré vec prezrádzajú. (snímka: centrum.sk)

centrum-jetta

Problémy:

  • Niečo také nie je možné, ekonomicky sa to v žiadnom prípade neoplatí, vždy je reálny predaj
  • Ak by aj zázrakom k niečomu takému došlo, spoločnosť by bola pod paľbou kritiky, že vozidlá neposkytla na charitatívne účely a dobročinnosť
  • Obmedzenie len na Facebook
  • Obmedzenie len na Slovensko?
  • Obmedzenie na činnosti, ktoré vyžadujú aj známe podvodné súťaže
  • Vždy tieto súťaže slúžia na zvýšenie čísiel stránok, málokedy ide o reálnu súťaž
  • Ak by malo ísť o súťaž, chýbajú jej zákonné povinnosti a informácie, štatút súťaže, podrobné podmienky
  • Chýba oficiálne vyjadrenie, kampaň + absencia oficiálnych informácií na oficiálnych miestach.
  • Stránky, zdá sa, doteraz fungovali normálne. Je pravdepodobné, že môže ísť o hacknutie. Na hacknutie však netreba profesionála, stačí špekulant, ktorý sa ocitol v správnom účte na Facebooku v správny čas.

Upozornite priateľov
Súťaž nie je pravá, jej zdieľaním sa tak stávajú súčasťou podivnej hry. A ešte niečo. Ak budú chcieť zmazať svoj komentár, musia sa pripraviť na presný výpočet času. Strán s komentármi je tam na niekoľko desiatok minút dlhé hľadanie. V čase uzávierky tohto článku je na stránkach 12 378 zdieľaní a viac ako 13 940 komentárov. To všetko od 19. októbra 2015.

Znenie Facebook článku k súťaži na pobavenie:
„Volkswagen Slovensko

ROZDÁVAME 500 AUTOMOBILOV!!!
VW JETTA (modelový ročník 2009 – 2015):
Ako iste viete, EPA začiatkom tohto mesiaca odhalila, že VW predáva autá so štvorvalcovými dieselovými motormi, ktoré sú vybavené tzv. sabotážnym softvérom. Ten dokáže odhaliť, že vozidlo sa podrobuje oficiálnemu testovaniu emisií a naplno zapne všetky kontrolné mechanizmy. Počas normálnej prevádzky však softvér obmedzí ich funkciu, v dôsledku čoho oxidy dusíka až 40-násobne prevyšujú limitné hodnoty.
Závody v strednej Európe však mali v čase zistenia nedostatku na odbyt vyše 500 ks nepredaných automobilov Jetta, ktoré nespĺňali požadované normy. V záujme minimalizácie nepriaznivých finančných odpadov sme boli nútení na vlastné náklady vykonať reverznú implifikáciu vyrobených motorov. Žiaľ, trh, pre ktorý boli tieto automobily určené, neprijal tieto opatrenia pozitívne a z dôvodu masovej mediálnej antikampane ich neprevzal.
Z tohto dôvodu je pre našu spoločnosť výhodnejšie naskladnené automobily rozdať, ako by sme mali platiť náklady na ich elimináciu.
Predmetné automobily sú na základe vyššie uvedených úprav v bezchybnom stave a vyhovujú prísnym normám EÚ.

PRE ZÍSKANIE AUTOMOBILU POSTAČUJE:
1. Dajte LIKE na našu stránku.
2. Okomentujte tento príspevok (do komentára vpíšte požadovaný lak vozidla, dostupné sú: strieborná metalíza, grafitová čierna, červená, biela)
3. Zdieľajte tento príspevok.
Dňa 10.11.2015 vyžrebujeme náhodným výberom 500 šťastlivcov!„

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu