ZN.SK
Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

Parná sila nachádza uplatnenie aj v modernej domácnosti

Využívanie pary sa nám spája vo svete vedy a techniky najmä s priekopníctvom, výstavbou železníc a tovární fungujúcich vďaka vodným turbínam a parnému pohonu.

Zľavy na wellness pobyty

Využívanie pary sa nám spája vo svete vedy a techniky najmä s priekopníctvom, výstavbou železníc a tovární fungujúcich vďaka vodným turbínam a parnému pohonu. Parná energia umožnila rozvoj všetkých odvetví technologického vývoja, transportu, ba dokonca aj kúpeľníctva a wellness. V modernej dobe využívame paru v bežnej domácnosti ako pomocníka v kuchyni, práčovni, aj pri zdraví ako takom. Technologický výrobca Tefal v jednej zo svojich správ zostavil hneď niekoľko spotrebičov do pestrého rebríčka toho, na čo všetko sa dokáže využívať para a jej vlastnosti a zároveň k tomu majú v portfóliu riešenie.

Parná sila pri žehlení

Žehlenie patrí medzi naj-nenávidenejšie činnosti, podľa niektorých dokonca medzi najzbytočnejšie, najmä ak ide o pár montérok a tričiek. Väčšina textilných materiálov si však žiada zásah žehličky a parné žehlenie má svoje prednosti, pre ktoré sa nestáva a zrejme ešte dlho nestane minulosťou. Vysoká teplota parného žehlenia mimo samotné zvláčnenie textílie a jej vyrovnanie dovolí ešte niečo dôležité. Má totiž účinok na baktérie a pôsobí ako dezinfekcia.

Zehličky parné

Pro Express Ultimate (GV9581) s odporúčanou cenou 439 eur je nástroj pre náročných. Kvôli úspore času a pre výsledky pri žehlení. Od bežnej žehličky ho oddeľuje parná základňa dokovacej stanice s ovládaním. Tefal Ultimate Pure (FV9845) je model, ktorý sa chváli technologiou mimočastíc zabraňujúcej prienik vodného kameňa do textilu a aj do tela žehličky. Prednosťou je parný výkon 260 g/min aj celkové tvarovanie pri čo najpohodlnejší sklz. Odporúčaná základná predajná cena tohto modelu je 135 eur.

ixeo

Vertikálne žehlenie sme si už mohli vďaka rôznym technickým vymoženostiam predstaviť niekoľko krát. Tefal však svojim modelom Tefal IXEO Power (QT2020) priniesol lepší pohľad na to, ako by mohla vertikálna inteligentná žehliaca doska vyzerať a fungovať. IXEO je na trhu už nejaký čas. Jeho súčasťou je stojan a šnúrová žehlička. Využitie nájde pri žehlení oblekov, kostýmov, večerných šiat, kabátov, košieľ, čohokoľvek. Účelom takejto konštrukcie je zrýchliť žehlenie košieľ, čo je ešte väčšia pohroma pre niektoré ženy, ako žehlenie samotné. Žehliaca doska Smart Board je polohovateľná, nezabúda ani na tie košele, ktoré sú ešte na vešiaku a nemáte záujem ich z vešiaka kvôli žehleniu odstraňovať. Žehliť ju môžete priamo na vešiaku. Použitie má aj pri zamatových materiáloch a súčasťou balenia je aj kefa na hrubšie textílie a vešiak.

Trochu iný dizajnom aj veľkosťou je naparovač odevov Tefal Access Steam Pocket (DT3030). Ten vzdialene pripomína akumulátorovú vŕtačku, alebo malý vysúšač vlasov. Konštrukčne je veľmi ľahký, takže sa zmestí do kufra a netvorí nadváhu. Hlava je tiež sklopiteľná čo o niečo viac ušetrí priestor. Parný výkon 19 g / min nabieha už po 15 sekundách. Odporúčaná nezľavnená cena je 62,90 Eur.

S parou proti špinavým podlahám

Parných čističov je na trhu nespočetne veľa. Opäť sa využívajú funkcie vysokej teploty a prítomnosti pary, ktorá dovoľuje dezinfikovať povrchy ako sú podlahy a textílie. Rowenta, blízka príbuzná Tefalu, sa pýši modelom Rowenta Clean & Steam All Floors (RY7597WH) a technológiou, ktorú si nazvali Dual Clean and Steam. Dovoľuje povysávať podlahu a zároveň parnou silou uývať a dezinfikovať podlahu. O niečo viac túto funkciu vylepšuje vysávanie bez vrecka do 0,4 l nádoby s technológiou Advanced Cyclonic Technology. Na fungovanie nie je nutné používať žiadnu chémiu. Len vodu. Odporúčaná cena je 339 eur, čo je v súčasnosti cena tyčových vysávačov, aj keď tu má niečo zásadné navyše. Paru.

S parou na vlasy… hoci len s jemnosťou

Para nachádza využitie aj v kulmách. Naparovacia kulma nie je o predstave množstva pary okolo vlasov, ani o prejavoch vlhkosti, ktoré vidieť neraz najviac na brčkavých účesoch. Parná kulma Rowenta Steam Curler Premium Care (CF3810) sa od iných kuliem líši malou nádobkou v špičke. Malé množstvo vody slúži na veľmi jemné naparovanie, ktoré nemusí byť úplne klasickou predstavou viditeľnej pary. V prípade vlasov a účesov ale poskytne presne to potrebné množstvo. Odporúčaná cena modelu je 71,90 eur.

Využívanie pary v kuchyni

Parná sila nachádza uplatnenie už tradične aj v kuchyni. Pre mnohých z nás je podstatným priestorom, kde nájde para využitie a poteší aj niektoré zmysly, kuchyňa. Parné hrnce sú nástroj, ktorý vie v náročnej zdravej domácnosti zastúpiť niekoľko hrncov a panvíc. Najmä však sú riešením, ako zdravo variť a zachovať v plodinách viac zdraviu prospešných látok. Už sme mali možnosť otestovať a vyskúšať unikátny hrniec, ktorý je samostatným kuchárom. Potrebuje od používateľa len tie správne suroviny v správnom čase. Sám si rozkáže, čo kedy a koľko pridať, aby ste nakoniec docielili konkrétny recept podľa zadania na farebnom displeji. Dá sa povedať, že Cook4me+ je nástrojom varenia budúcnosti. Možno pre lenivých, viac pre ľudí uponáhľaných a určite pre tých, ktorí majú radi jednoduché veci, vychytávky a vedia oceniť tie zaujímavé.

Tefal Cook4me+ multifunkčný hrniec s receptami

Cook4me+ má zaujímavé telo. Vypuklé ušká sú skryté. Po otvorení poklopu je jasné, že majú dôležitú funkciu. Vnútornú teflónovú nádobu je možné vyberať a prenášať. Cez ušká to ide ľahko. Najmä však celá pevná konštrukcia slúži ako spoľahlivý tlakový hrniec. Tlakový so všetkými výhodami, aké môže tlakový hrniec poskytovať. Varí bez sporáka, jednoducho cez prívod elektrickej energie a postaviť ho tak môžete do ktorejkoľvek časti kuchyne. Obsahuje 150 nahratých receptov, z ktorých väčšina je zvládnuteľná od 15 do 20 minút. Základná odporúčaná predajná cena sa pohybuje okolo 277 eur. Podrobnejšie sme si ho už predstavili v dávnejšom článku. Mimo bežné režimy varenia ponúka aj parné varenie, súčasťou balenia je košík na takéto varenie a ľahko sa s ním pripravia zeleninové jedlá, ľahké druhy mias, ale pokojne aj parené buchty, či okrúhle domáce knedle. (displej a jeho funkcie predstavuje aj tento článok.)

Pri zmienke parných hrncov je však zástupcom typických stupňových hrncov model Tefal Vitacuisine Compact (VS400333). Ten nemá jednotlivé úrovne len tak pre nič za nič. Využil technológiu cirkulácie vzduchu tak, aby ste mohli pripraviť aj tri chody v jednom hrnci naraz a navzájom sa nepomiešali chute a vône. Koše, respektíve nádoby, dovolia prípravu drobných zeleninových zmesí ale aj omáčok. Odporúčaná trhová cena je 154 eur

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu