Internetové podvody sú k vám bližšie viac, než sa zdá. Zázračná metóda na výučbu cudzieho jazyka za 2 týždne pomátala Slovensko, ľudia tomu naozaj uverili. Neprehliadnuteľné bannery rozvešané po celom internete cez Google reklamu, sa zobrazujú nakoniec aj u nás, keďže tiež prezentujeme Google reklamu. Najvýraznejšie sa však k podvodným bannerom dostanete na stránkach Centrum.sk a Atlas.sk, kde si reklamnú plochu prenajímajú a surovo ľuďom reklamná plocha prezentuje mimo všetky podvodné prípravky na chudnutie a liečbu vybočeného palca aj nechutný podvod o výučbe cudzích jazykov a neštítia sa k tomu používať fotografie, ktoré s výučbou jazyka nemajú nič spoločné. Toto naozaj nie je poškodzovanie slovenských portálov, ale holý fakt. Nebezpečné reklamy sa naozaj prezentujú aj na týchto portáloch. Práve odtiaľ následne píšu sklamaní, vystrašení a podvedení ľudia na portál Hoax.sk so žiadosťou o pomoc. A Hoax.sk zase píše k nám.
Momentálne sa na Slovensku rozmohli tieto reklamy, ktoré hlásia výmysly o zázračnej metóde. Dozviete sa tak o Gabriele z Čadce, ktorá sa hanbila za svoju neznalosť angličtiny. Slováci sa ťažšie učia angličtinu, než Nemci a iné národy. Skôr im pôjdu slovanské jazyky. Hanbiť sa však naozaj nemusí. Aj o akomsi podivnom vynáleze a kábloch napojených do hlavy.
Slovensko zaplavili podvodné reklamy Venujeme sa v článku
Jazykový kurz Simple Words
Stránky na ktorých vás víta údajne Magnus Carlsson, ktorý pritom neexistuje a pán na fotografii so starou knihou je ukradnutá fotografia z iného portálu, kde v skutočnosti odborník ukazuje jednu veľmi vzácnu starú knihu, sa už u nás objavili v podrobnom rozbore. Stránky, ktoré od vás lákajú peniaze, vám chcú predať zázračný výrobok, ktorý vám do hlavy dostane cudzí jazyk. Využíva na to falošné stránky falošného magazínu, ktorý nefunguje. Veď ak sa sem dostanete, skúste si kliknúť na čokoľvek z obsahu. Všetky cesty vedú na nákup tohto výrobku. Okrem toho hlásenie, že akcia končí dnes, sa zobrazovala včera, predvčerom a bude sa zobrazovať aj pozajtra. Nechutný psychologický nátlak na rýchle rozhodovanie je vecou, ktorú ťažko považovať za férovú. Najmä pre zúfalých študentov, ktorí sa naozaj potrebujú naučiť cudzí jazyk, veď angličtina je na niektorých školách tým najdôležitejším predmetom, tvária sa a považujú ju za takú samotní profesori. Falošné sú na týchto stránkach aj komentáre, ktoré obsahujú fotografie ľudí zneužívaných na veľmi rozšírenej sieti viacerých rovnakých stránok v rôznych jazykoch. Komentáre nie sú pravé, sami nepridáte žiaden a všetky Facebook prvky sú falošné. Dochádza k nebezpečenstvu zámeny, čo je protiprávne konanie a nekalosúťažná praktika. Vzhľadom na zavádzanie spotrebiteľa ide zároveň o niekoľko násobné porušenia zákonov a magazín samotný robí veľmi zlé meno slovenským magazínom, na ktorý sa stránka hrá a snaží podobať.
V spolupráci s HOAX.sk, JS, KD.
9 komentárov