ZN.SK
červený mesiac

Na červený Mesiac a zatmenie vstávajte 4:00 až 5:30

Zajtrajšie ráno bude pre mnohých nadšencov pre zaujímavosti spojené s Mesiacom, alebo len prírodou okolo nás, príležitosťou na pekné fotografie, či zážitok.

Zajtrajšie ráno bude pre mnohých nadšencov pre zaujímavosti spojené s Mesiacom, alebo len prírodou okolo nás, príležitosťou na pekné fotografie, alebo zážitok. Pondelkové ráno poskytne prírodné predstavenie priamo na našom najbližšom vesmírnom telese, čiže Mesiaci.

červený mesiac

Červený Mesiac

Úplné zatmenie Mesiaca a zároveň jeho červené sfarbenie, tak očakávaný vesmírny úkaz, by sa mal objaviť krátko po 4. Hodine a pozorovateľný by mal byť až do takmer pol šiestej. Červený Mesiac sa objaví po štyroch rokoch. Zatmenie nastáva vtedy, keď sa Mesiac dostane presne za Zem a kryje sa ňou pred Slnkom. V línií Slnko – Zem – Mesiac je Mesiac najmenší a slnečný svit Zem zachytí.

Foto nahradená 28. 9. 2015

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu