ZN.SK
Jozef Banáš a krst knihy Kód 7

Jozef Banáš pokrstil najnovší román Kód 7 – Koniec zla

Jozef Banáš 27. septembra v priestoroch starého kláštora Klarisiek v historickom centre Bratislavy pokrstil očakávanú novinku Kód 7 – Koniec zla.

Jozef Banáš, jeden z najúspešnejších súčasných slovenských spisovateľov, 27. septembra v priestoroch starého kláštora Klarisiek v historickom centre Bratislavy pokrstil očakávanú novinku Kód 7 – Koniec zla. Voľné pokračovanie kníh Kód 9 a Kód 1 je tak knihou, ktorá sa z väčšej časti odohráva v Bhutáne, no zároveň aj na Slovensku, na Kysuciach. Tak ako predošlé knihy, aj táto má posolstvo. O lepšom živote, lepších ľuďoch, väčšom šťastí a mnohom priam až utopickom. Hoci nie celkom nereálnom.

Jozef Banáš krst Kód 7

Dátum je dôležitý

„Posledný deviatkový dátum v tomto roku“, prízvukoval Jozef Banáš pri zamyslení sa nad termínom krstu. Len zhodou okolností šlo aj o dátum jeho narodenín, ktoré tak mohol osláviť v kruhu priateľov, médií a vydavateľstva Ikar, kde aj toto pokračovanie vychádza. Večerom sprevádzala Adela Banášová, ktorá ako profesionálna moderátorka a zároveň spisovateľova dcéra do vystúpenia prinášala organizáciu aj humor. Celý krst ozvláštnil ruský huslista s dcérou hudobnými vystúpeniami a obohatila ho aj herečka z Slovenského národného divadla Anna Javorková. Predniesla svoj názor na knihu, ale tiež z knihy aj pár strán prečítala.

Jozef Banáš a krst knihy Kód 7

Chilli a narodeniny

Samotného krstu sa ako krstný otec zúčastnil Banášov osobný priateľ a spolucestovateľ Bhutánom, Bronisław Ondraszek, riaditeľ vydavateľstva Beskydy a zástupkyňa vydavateľstva, riaditeľka Valéria Malíková. Krstili netradične chilli. Pôvodne mal autor knihy pripravené špeciálne chilli na túto príležitosť, no omylom zostali doma. Preto sa vynašli a nahradili pripravené chilli z obchodu. Ako Banáš poznamenal, použitím chilli chcel zaspomínať a tiež tak trochu poukázať na spojitosť s Bhutánom, kde je chilli prísadou do všetkého a teda tradičnou surovinou.

Jozef Banáš krst Kód 7

Zároveň si riaditeľka vydavateľstva počas krstu opäť pripomenula Banášove 68. narodeniny a okrem kvalitného vína venovala za vydavateľstvo autorovi knihy dar, ktorý mu bude pripomínať všetky tri kódy naraz. Vytvorili totiž obraz zložený z troch obálok kníh naraz, meniacich sa podľa toho, v akom uhle pozorovateľ stojí.

Slávnostné uvedenie knihy do života sa konalo v rovnaký deň, ako kniha vyšla. Zákazníci kníhkupectva Bux.sk majú dokonca v limitovanom počte možnosť získať knihu s podpisom.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu