ZN.SK
Grey, Fifty Shades

Grey, pokračovanie 50 odtieňov, sa drží v očakávaniach

Knižnú trilógiu Päťdesiat odtieňov výraznejšie spropagoval film. Autorka E. L. James siahla aj po dejovej línii a príbehu z pohľadu tej druhej postavy. Samotného pána Greya. Vznikol štvrtý diel Grey.

Trilógia Päťdesiat odtieňov sivej vyvolala vo svete rozruch. Dokonca oveľa väčší ako erotická knižná séria Alfa s pokračovaniami Beta a Omega. Päťdesiat odtieňov výraznejšie spropagoval aj film a kým sa celý príbeh pre ženy uzavrel v komplete troch kníh v darčekovom balení, autorka E. L. James siahla aj po dejovej línii a príbehu z pohľadu tej druhej postavy. Samotného pána Greya. Čitatelia sa tak v knihe stretnú s postavou, ktorá bola ešte donedávna veľmi záhadnou. Čitateľky sa mohli len útržkami dozvedieť, že sa v jeho živote muselo stať niečo, čo ho pozmenilo, no zároveň stálo za jeho úspechom. Čo je momentálne na knihe Grey najzaujímavejšie?

Grey, Fifty Shades

Čakanie na Christiana Greya

Christian Grey, hlavná postava knižnej série, ktorej sa obráti život na ruby po stretnutí s Anastasiou Steelovou, musel vysvetliť aj v samostatnej knihe všetko to, čo bolo doteraz známe, no nevysvetlené. Obálka v názvom Grey sa vlastne ani nedá preložiť a tak všade vo svete, podobne ako u nás, ponechali pôvodné označenie, aj keď na jeho priezvisko naráža už názov samotnej knihy (grey = v angličtine sivý.) Aby sa vôbec kniha dala rozpoznať od iných jazykových verzii, v Čechách ju nazývajú „Grey – Padesát odstínů šedi z pohledu Christiana Greye“. Na Slovensku sa v predaji objavuje s názvom „Grey (v slovenskom jazyku)“. Séria Fifty shades však ešte stále nie je kompletná. Nejde o čakanie na piaty diel, ale fakt, že Grey stále nie je vonku. Jedna z najočakávanejších kníh prvého kvartálu 2016 a možno pre niekoho aj za celý rok 2016 sa na trhu objaví v českom jazyku 10. februára a rovnako tak 10. februára bude v predaji aj slovenská verzia.
V rámci predobjednávok sa teší Grey veľkej popularite. Svedčia o tom rebríčky jednotlivých kníhkupectiev. V nich v rámci predaja dostupných kníh kraľuje prekvapivo Vilo Habo s jeho kuchárskou knihou a drží sa na tomto mieste už presne týždeň. Nedávna návšteva známeho kníhkupectva na Poštovej v Bratislave dokázala, že na túto kuchársku knihu sa naozaj ľudia pýtajú, rovnako tak na štvrtý diel Odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya. Vzhľadom na vysoký záujem je možné očakávať, že sa kniha v priebehu týždňa v niektorých predajniach vypredá. Uvidíme.

Grey v predaji na BUX.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu